MS V HOKEJI 2023 Federálne derby, ako sa patrí: Česi reagujú na výhru so Slovenskom

Radosť hokejistov ČeskaRadosť hokejistov Česka Zdroj: SITA/AP/Roman Koksarov

RIGA - Českí hokejisti vstúpili do majstrovstiev sveta v Rige výhrou nad Slovenskom 3:2. Vo federálnom derby tak uspeli na veľkom medzinárodnom podujatí piatykrát za sebou od porážky 1:3 v semifinále MS v roku 2012 v Helsinkách.

Hlasy po zápase:

Kari Jalonen (tréner ČR): "Je to dobrý víťazný pocit. Bol to divoký začiatok. V prvej tretine sa stalo veľa vecí. Myslím si, že v druhej tretine sme hrali celkom dobre, kontrolovali sme to. Bol to dobrý zápas pre nás.

Ako som hovoril, možno Slováci boli o malinko lepší v prvej časti. Ale potom v druhej a tretej tretine sa mi páčilo, ako sme hrali. Sedlák odohral naozaj dobrý zápas. On je to bojovník. Vyhráva súboje, dal dôležité góly."

Lukáš Sedlák (útočník ČR, autor dvoch gólov): "Bolo to ťažké, úplne nám nevyšiel začiatok. Hneď gól v oslabení a oni do nás trochu vleteli, dohrávali nás a my sme to asi úplne nečakali. Chvíľu nám trvalo, kým sme sa k tomu tak nejako odvážili urobiť to isté. Potom myslím, že sme boli napríklad druhú polovicu prvej tretiny lepší.

Našťastie sme hneď dali vyrovnávajúci gól, čo bolo dôležité, že sme sa netrápili 0:1 dlhý čas. Ten gól v oslabení nám tiež veľmi pomohol a potom ten presilovkový gól. To nás trošku upokojilo, ale myslím, že je stále na čom pracovať."

Michal Kempný (obranca ČR): "Bol to klasický prvý zápas, zo začiatku trochu rozlietané a nervózne. Potom sa to ustálilo a sadlo. Ku koncu sme začali hrať našu hru a postrážili sme si zápas. Bolo to vyhrotené, miestami aj tvrdé. Pre divákov veľmi pozerateľný zápas. Atmosféra bola pecka. Veľmi som si to užil. A myslím, že aj chlapi. Prišlo dosť ľudí. Sme radi, že to bolo s víťazným koncom pre nás."

Jiří Černoch (útočník ČR, po faule kolenom na koleno Mislava Rosandiča zápas dokončil): "Zápas som dohral, ale nie je to úplne v poriadku. Dúfam, že to bude v pohode, ale uvidíme zajtra. Samozrejme, že to bolí. Videl som, že sa puk podrazil dopredu a chcel som ísť po ňom. Na poslednú chvíľu som si všimol nohy (Rosandiča), žiaľ, už som sa nestihol z pravej nohy odraziť, aby som na nej nestál.

Človek sa zľake, a keď už predtým mal nejaké zdravotné problémy, má strach. Zo začiatku som mal zlý pocit, ale som rád, že som napokon dohral. Dúfam, že to bude dobré."

Viac o téme: Slovensko Česko