Trenčín definitívne odvrátili hrozbu účasti v baráži: Zlaté Moravce neudržali vedenie

Hráči Trenčína oslavujú gól Hráči Trenčína oslavujú gól Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

ZLATÉ MORAVCE - Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v piatkovom stretnutí 9. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa na pôde FC Vion Zlaté Moravce-Vráble 2:1.

Trenčania vďaka plnému bodovému zisku definitívne odvrátili hrozbu účasti v baráži a poskočili na ôsmu priečku. Naopak, ViOn nemá situáciu s barážou vo svojich rukách, keďže zápas pred záverom súťaže stráca na desiate Michalovce dva body.

Domáci sa ujali v 12. minúte vedenia, keď premenil nariadený pokutový kop Čerepkai. Hostia však dokázali v závere prvého dejstva vyrovnať zásluhou Azanga. Trenčania boli efektívni a udreli aj z druhej strely do priestoru Lukáčovej brány. Rozhodujúci presný zásah zaznamenal v 63. minúte Emeka.

9. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy – o udržanie:

FC Vion Zlaté Moravce-Vráble – AS Trenčín 1:2 (1:1)
 Góly: 12. Čerepkai (z 11 m) – 45. Azango, 65. Emeka rozhodovali: Očenáš – Pozor, Hrmo, ŽK: Sloboda, Mondek, Pinte, Brenkus, Čonka, Bednár – Emeka, Gajdoš, Soares, 1118 divákov.

Zlaté Moravce-Vráble: Lukáč – Suľa, Bednár, Tomi, Čonka – Múdry, Sloboda (67. Duga) – Almeida (67. Ikugar), Mondek (67. Brenkus), Pinte – Čerepkai (83. Ďubek)
Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bagin, Stojsaljevič, Kozlovský – Bainovič (90. dos Santos), Hollý – Azango (78. Yem), Gajdoš (88. Adewale), Soares – Emeka (77. Kupusovič)

Viac o téme: AS Trenčín FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble