Vstal z popola ako bájny Fénix: Ťažké psychické problémy ho nezlomili a opäť pláva ako o život

Americký plavec Caeleb DresselAmerický plavec Caeleb Dressel Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

ATLANTA - Americký plavec Caeleb Dressel sa po takmer ročnej prestávke vrátil k súťaženiu. Na podujatí v Atlante obsadil druhé miesto v disciplíne 100 metrov motýlik. Informovala o tom agentúra AP.

Dressel minulý rok predčasne skončil na MS v Budapešti. Vedenie americkej výpravy vtedy informovalo, že rozhodnutie o jeho odstúpení padlo po porade s trénermi a lekárskym tímom, pričom zdravotné dôvody bližšie nešpecifikovalo.

Neskôr uviedol, že si potreboval dať pauzu, aby znovu objavil svoju lásku k plávaniu. V Maďarsku získal dve zlaté medaily, triumfoval na 50 m motýlik a bol členom víťaznej americkej štafety na 4x100 m v.sp.

Päťnásobný olympijský víťaz na OH 2020 v Tokiu skončil druhý, keď dosiahol čas 52,41 sekundy. Ten bol takmer o 3 sekundy pomalší ako jeho svetový rekordný výkon 49,45 na OH. Napriek tomu ho zdolal len 20-ročný Kanaďan Joshua Liendo (51,79 s).

Američan bol na obrátke tretí, ale vďaka silnému záveru sa dostal o jednu priečku vyššie. Dressel minulý rok na sociálnych sieťach hovoril o tlaku a psychických problémoch, ktoré zahŕňali záchvaty paniky a depresie. Po pretekoch v Atlante mal však dobrú náladu a žartoval s ďalšími plavcami.

Viac o téme: Caeleb Dressel