Vládcovia stovežatej! Sparta sa po dychberúcom trileri so Slaviou dotýka majstrovskej trofeje

Ladislav Krejčí a Jakub Jankto vo veľavravných emóciách - Sparta je blízko titulu po deviatich rokochLadislav Krejčí a Jakub Jankto vo veľavravných emóciách - Sparta je blízko titulu po deviatich rokoch Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti Sparty Praha porazili doma v pražskom derby v 2. kole ligovej nadstavbovej skupiny o titul Slavii 3:2 a výrazne sa priblížili prvému titulu od roku 2014.

Letenskí na čele tabuľky odskočili rivalovi tri zápasy pred koncom sezóny už na päť bodov a za určitých okolností môžu získať majstrovský pohár už budúci týždeň.

Skóre derby otvoril v 30. minúte Lukáš Haraslín, ešte v prvom polčase vyrovnal iný slovenský hráč Ivan Schranz. Sparta si vzala vedenie späť po hodine hry zásluhou Asgera Sörensena, v 85. minúte zrovnal striedajúci Stanislav Tecl. V nastavení však Igoh Ogbu fauloval striedajúceho Awera Mabila a kapitán Ladislav Krejčí mladší v siedmej minúte nastavenie premenenou penaltou rozhodol.

Zverenci dánskeho trénera Briana Priskeho porazili Slaviu na štvrtý pokus prvýkrát v sezóne a čiastočne jej oplatili prehru 0:2 vo finále domáceho pohára skraja mája.

Tupta sa podieľal na debakli Českých Budějovíc

Futbalisti Liberca zvíťazili v odvetnom semifinálovom zápase nad Českými Budějovicami 4:0 a postúpili do finále nadstavbovej skupiny o umiestenie v českej lige.

Tretí gól stretnutia strelil v 81. minúte slovenský útočník Ľubomír Tupta. V súboji o konečné 7. miesto sa Liberec stretne s hráčmi Hradca Králové, ktorí zvíťazili nad Mladou Boleslav 2:0.

V skupine o titul triumfoval posledný Olomouc na pôde Viktorie Plzeň 3:1. Pri treťom góle hostí asistoval slovenský obranca Juraj Chvátal.

2. kolo nadstavby českej ligy
skupina o titul:
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 3:2 (1:1)
Góly: 30. HARASLÍN, 63. Sörensen, 90.+7 Krejčí (z 11 m) - 35. SCHRANZ, 85. Tecl
/L. Haraslín hral do 62. min - I. Schranz odohral celý zápas, J. Hromada sedel na lavičke náhradníkov/

FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc 1:3 (1:1)
Góly: 45.+3 Durosinmi - 45.+5 Sýkora (vlastný), 54. Israel, 75. Navrátil (CHVÁTAL)
/E. Jirka nastúpil v 72. min, M. Tvrdoň sedel na lavičke náhradníkov - M. Macík a D. Ventúra odohrali celý zápas, J. Chvátal nastúpil v 67. min, L. Greššák sedel na lavičke náhradníkov/

o umiestnenie - odvety semifinále:
FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)
Góly: 26. Koubek, 28. Vašulín
/M. Trusa hral do 87. min, P. Bajza sedel na lavičke náhradníkov - S. Dancák a M. Tomič sedeli na lavičke náhradníkov/

FC Slovan Liberec - SK Dynamo České Budějovice 4:0 (1:0)
Góly: 38. Kozák, 66. Frýdek, 81. TUPTA, 90. Olatunji
/Ľ. Tupta nastúpil v 65. min - M. Králik odohral celý zápas, B. Sluka nastúpil v 59. min, J. Grič nastúpil v 89. min, D. Šípoš sedel na lavičke náhradníkov/

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha SK Sigma Olomouc FC Slovan Liberec SK Slavia Praha FC Hradec Králové Ivan Schranz Lukáš Haraslín Ľubomír Tupta FK Mladá Boleslav Dynamo České Budějovice