Iuventa zhorela ako fakľa: Dunajská Streda krôčik od historického úspechu

Na snímke tréner HC DAC Dunajská Streda Viktor DebreNa snímke tréner HC DAC Dunajská Streda Viktor Debre Zdroj: TASR/Roman Hanc

DUNAJSKÁ STREDA - Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda triumfovali v prvom finálovom zápase play off o majstra SR doma nad obhajcom prvenstva MŠK Iuventa Michalovce jednoznačne 31:21.

Séria sa hrá sa dve víťazstvá, takže DAC môže už v stredu v Michalovciach (17.30 h) vybojovať svoj historicky prvý titul.

Dunajskostredčanky v tejto sezóne premiérovo vyhrali nadnárodnú MOL ligu a do play off išli z prvej priečky. V súboji o zlato sú tretíkrát za sebou, ale Iuvente vo finále doteraz vždy podľahli. Michalovce majú šancu stať sa národnými šampiónkami už pätnástykrát v histórii, z toho dvanástykrát v sérii.
            
Finále - prvý zápas (hrá sa na dve víťazstvá):
HC DAC Dunajská Streda - MŠK Iuventa Michalovce 31:21 (15:11)
/stav série: 1:0/

hlasy po zápase: /zdroj: slovakhandball.sk/:
Silvia Priklerová, asistentka trénera HC DAC Dunajská Streda): "Chceli sme vyhrať a urobili sme všetko pre to, aby sa nám to podarilo. V druhom polčase sme hrali ešte koncentrovanejšie, čo rozhodlo o našom vysokom víťazstve."

Peter Kostka, tréner MŠK Iuventa Michalovce: "Zaslúžená prehra nášho družstva. Rozhodla veľmi slabá efektivita v streľbe. My sme dostali domáce do trháku a ony sa oprávnene tešia z výhry. Verím, že sa do Dunajskej Stredy ešte vrátime."

Ďalší program finálovej série:
druhý zápas - streda 17. mája o 17.30 h:
MŠK Iuventa Michalovce - HC DAC Dunajská Streda
prípadný tretí zápas - nedeľa 21. mája o 18.00 h:
HC DAC Dunajská Streda - MŠK Iuventa Michalovce

Viac o téme: HC DAC Dunajská Streda MŠK Iuventa Michalovce
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy