S kampaňou nesúhlasia: Viacerí hráči odmietli nastúpiť k zápasu na podporu LGBTI+

Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Viacerí futbalisti Toulouse odmietli nastúpiť k dnešnému ligovému zápasu s Nantes (0:0), ktoré bolo rovnako ako ďalšie stretnutia 35. kola súčasťou kampane proti homofóbii.

Informovala o tom agentúra Reuters. "Rešpektujeme ich postoj a po niekoľkých debatách sme sa rozhodli ich vynechať z nominácie," uviedlo vedenie Toulouse vo vyhlásení. Mená hráčov, ktorí odmietli nastúpiť v dresoch s dúhovými číslami, nespresnilo.

Jedným z nich bol marocký obranca Zakaria Aboukhlal. "Rozhodol som sa nehrať. Rešpekt k ostatným je pre mňa zásadná vec, ale ostatní zase musia rešpektovať moje osobné postoje. Preto si myslím, že nie som vhodnou osobou na túto kampaň," napísal na Twitteri.


Kampaň skritizoval tiež tréner Brestu Eric Roy, hoci podobné problémy ako Toulouse riešiť nemusel. "Načasovanie je katastrofálne. Všetkým musí byť jasné, že niektorí hráči s tým majú problém," uviedol.

"Každý má právo na názor. Ja osobne proti kampani nič nemám, ale niektorí hráči s ňou nesúhlasia. Preto by ju nemali organizovať v čase, keď kluby hrajú o udržanie. Mali ju naplánovať na september alebo december," dodal po dôležitej záchranárskej výhre 1:0 nad Auxerre.

Kritika z vládnych kruhov

Hovorca francúzskej vlády Olivier Veran skritizoval prístup niekoľkých futbalistov z dvoch najvyšších súťaží k víkendovej akcii proti homofóbii. Hráči odmietli dresy s dúhovými číslami.

"Musíme chrániť hodnoty, ktoré nás spájajú a aj šport je prostriedok, ktorý spája. Homofóbia nie je možnosť, je to urážka," citovala Verana agentúra DPA. Akcia oslávila stredajší Medzinárodný deň boja proti homofóbii a transfóbii, hráči ju odmietali aj v predošlých rokoch.

Viac o téme: Ligue 1 Toulouse FC
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Zakaria Aboukhlal
  • Zdroj: ČTK, TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy