VIDEO Namiesto osláv titulu strach o zdravie: Hráči Barcelony obeťou odporného výčinu!

Ultras Espanyolu vtrhli na trávnikUltras Espanyolu vtrhli na trávnik Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti španielskej Barcelony sa po štyroch rokoch môžu tešiť z majstrovského titulu v La Lige.

Triumf v dlhodobej súťaži spečatili hráči katalánskeho tímu vďaka víťazstvu 4:2 na ihrisku mestského rivala Espanyolu v nedeľnom stretnutí 34. kola. Bezprostrednú radosť im však prekazili fanúšikovia súpera, ktorí vtrhli na trávnik a členovia bezpečnostnej služby museli zaháňať oslavujúcich hráčov hostí do útrob štadióna. 

Skupinka tvrdého jadra priaznivcov Espanyolu po konečnom hvizde rozhodcu mierila k hráčom Barcelony, ktorí v strede ihriska oslavovali 27. titul v klubovej histórii.

 

"Boli sme v eufórii, oslavovali sme, čo je úplne normálne. Lenže sa to nedialo u nás doma a preto som cítil, že by bolo rozumnejšie, keby sme sa z rešpektu k nášmu súperovi radšej išli radovať do šatne," vysvetlil tréner FC Barcelona Xavi Hernandéz, ktorý sa snažil zvolať svojich zverencov do šatne ešte pred vypuknutím incidentu.

Vedenie domáceho klubu sa ospravedlnilo za správanie svojich ultras, ktoré na tlačovej konferencii odsúdil aj kouč Luis Garcia. "Násilie a výtržnosti nemajú miesto vo futbalovom a ani v bežnom živote. Snažili sme sa tomu zabrániť, žiaľ, nepodarilo sa. Našťastie sa nestalo nič horšie."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: FC Barcelona Espanyol Barcelona La Liga
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/ESPN FC
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy