Súper rozhodol gólom z penalty, mladí Slováci podľahli rovesníkom z Írska

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

SENEC - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 16 rokov prehrali v pondelkovom prípravnom zápase na turnaji UEFA U16 Development v Senci s Írskom 1:2. Obsadili tak konečné tretie miesto za víťazným Írskom a druhou Ukrajinou.

Domáci inkasovali rýchly gól hneď na začiatku zápasu. Do prestávky si vypracovali niekoľko príležitostí a o gól do šatne sa postaral Samuel Kováčik. Víťazný vsietil v 50. minúte Michael Noonan z pokutového kopu.

"Vynikajúci zápas, obojstranne, možno najlepší výkon družstva pod mojím vedením. Chceli sme vyhrať, mali sme veľa šancí, škoda, že sme dali len jeden gól. Herný pokrok je evidentný, verím, že takto budeme pokračovať aj v ďalšej sezóne, počas ktorej nás už čaká kvalifikácia na ME," povedal tréner Branislav Fodrek pre oficiálnu webstránku Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Mladí Slováci vyhrali prvý duel nad Ukrajinou 3:1 v rozstrele, v riadnom čase remizovali 1:1. Zverenci trénera Branislava Fodreka v druhom stretnutí s Lotyšskom remizovali 0:0 a hostia rozhodli v následnom jedenástkovom rozstrele, ktorý vyhrali 9:8.