Španielsky futbal sa ponoril do smútku: Zomrel bývalý reprezentačný kapitán a ikona Barcelony
BARCELONA - Vo veku 86 rokov zomrel v nedeľu Ferran Olivella, ktorý bol kapitán Španielska na ME 1964. Informovala o tom agentúra AFP.
Bývalý obranca odohral za Barcelonu v rokoch 1956 až 1969 viac ako 500 zápasov, dvakrát s ňou vyhral La Ligu a štyrikrát aj Španielsky pohár.
"Počas svojho hráčskeho pôsobenia bol špičkovým obrancom," uviedla Barcelona na svojej klubovej webovej stránke.
Olivella pôsobil ako riaditeľ katalánskeho klubu pod vedením prezidenta Joseho Luisa Nuneza v rokoch 1989 až 1993.
⚫Comuniquem la mort, als 86 anys, de Ferran Olivella, jugador del FC Barcelona entre 1956 i 1969 i exdirectiu de l'Agrupació i la Fundació de Jugadors del Club.
— FCB Jugadors (@FCBjugadors) May 14, 2023
Descansi en pau. pic.twitter.com/W4en8whxRr
El FC Barcelona vol expressar el seu sentit condol a la família i amics de Ferran Olivella, exjugador del Club entre 1956 i 1969. Descansi en pau. pic.twitter.com/L5lmREBK6P
— FC Barcelona (@FCBarcelona_cat) May 14, 2023
- Autor: © Zoznam
- FOTO: Twitter/FC Barcelona, Twitter/FCB Jugadors
- Zdroj: TASR