MS V HOKEJI 2023 Lotyši sa postarali o prekvapenie: Aha, čo sa dialo pred českým veľvyslanectvom

Hokejisti Lotyšska oslavujú víťazstvo nad Českom Hokejisti Lotyšska oslavujú víťazstvo nad Českom Zdroj: SITA/AP/Roman Koksarov

RIGA - Oslavy lotyšských fanúšikov po pondelkovom víťazstve nad Českom (4:3 pp) na hokejových MS v Rige začali už tesne po zápase a pokračovali dlho do noci.

O tom, že domáci reprezentanti si pripísali prvý triumf na tohtoročnom šampionáte, sa ráno presvedčili aj pracovníci českého veľvyslanectva v lotyšskej metropole.

Lotyši oslavovali prvé víťazstvo v B-skupine ešte dlho do noci, v uliciach bolo počuť trúbenie áut a skandovanie fanúšikov. Ešte v ten večer si to mnohí z nich namierili pred českú ambasádu, kde položili kvety.

Na snímke kvety pred Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Michal Runák

Dodržali tak lotyšskú tradíciu. Týmto gestom zmierňujú súperovu bolesť a smútok po prehre. Niektoré kvety pred ambasádou ráno odstránili, no ďalšie pribúdali v priebehu utorka.

Lotyšskí fanúšikovia sa rovnakým gestom prezentovali aj pred dvoma rokmi, keď zaplavili kvetinami veľvyslanectvo Kanady. Na zámorským výberom triumfovali 2:0 a ku kvetinovým pozdravom napísali na lístoček aj pozdrav: "Toto je historická chvíľa pre náš hokej."

Na snímke kvety pred Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Michal Runák

Viac o téme: Česko Lotyšsko MS v hokeji 2023
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy