Hráči a tréneri sa majú na čo tešiť: Šéf rozhodcov sľubuje tvrdé zmeny

Anglický rozhodca Stuart Attwell pri využití VARAnglický rozhodca Stuart Attwell pri využití VAR Zdroj: SITA/AP Photo/Ian Walton, Pool

LONDÝN - Šéf anglických rozhodcov Howard Webb chce zlepšiť správanie futbalistov a trénerov v Premier League k rozhodcom.

V rozhovore pre BBC Radio 5 Live povedal, že sa chystajú zmeny, ktoré by mali prostredie anglickej ligy kultivovať.

Musíme byť prísnejší

"Je jasné, že to nebolo v poriadku. Všetci sa zhodnú, že musíme byť prísnejší, keď sa stretneme so správaním, ktoré je neprijateľné," povedal k správaniu trénerov a hráčov Webb. "Myslím, že dlhoroční rozhodcovia zaujali zmierlivý prístup, ja tiež. Nechcel som reagovať prehnane a pokaziť v daný moment zápas."

Bývalému dlhoročnému rozhodcovi je jasné, že takýto prístup ničomu nepomohol. "Musíme spoločne hľadať cesty, ako doterajší trend zmeniť. A ten zmenu potrebuje," konštatoval.

Zmeny by mali prísť už v lete. Ako budú vyzerať, zatiaľ nie je jasné. "Budeme hovoriť s klubmi, trénermi, hráčmi, médiami, skrátka všetkými zúčastnenými, aby sme im ukázali, ako to vyzerá," uviedol Webb.

Andrew Robertson a asistent Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Nick Potts

Chuť a priestor na premenu prostredia je podľa neho väčšia, ako kedykoľvek predtým. "Už nejakú dobu tu je skupina rôznych ľudí z futbalu, ktorí sledujú správanie zúčastnených a prichádzajú s krokmi, čo prinesú zmeny," povedal päťdesiatjedenročný Webb.

Debata o správaní k rozhodcom sa v Anglicku znovu rozvinula predovšetkým kvôli množstvu trestov pre trénerov v najvyššej súťaži. Za nevhodné komentáre na adresu rozhodcov pykali liverpoolský Jürgen Klopp, ktorému v súčasnosti hrozí ďalší trest, Marco Silva z Fulhamu, Roberto De Zerby z Brightonu a dočasný kouč Tottenhamu Cristian Stellini.

Viac o téme: Premier League Fa Anglicko Howard Webb
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy