Mimoriadna situácia v F1: Vedenie muselo konať a prístupilo k nepríjemnému kroku

Monoposty F1 na mokrej trati v ImoleMonoposty F1 na mokrej trati v Imole Zdroj: Profimedia

IMOLA - Veľká cena Emilia Romagna formuly 1 sa cez víkend nepôjde. Šiesty diel majstrovstiev sveta bol zrušený kvôli záplavám na severovýchode Talianska. Vedenie seriálu to oznámilo na twitteri.

"Akciu nie je možné bezpečne usporiadať pre fanúšikov, tímy a náš personál. Ide o správne a zodpovedné rozhodnutie vzhľadom na situáciu, s ktorou sa obce a mestá v regióne stretávajú," uviedli predstavitelia F1.

Záplavy si vyžiadali už päť obetí na životoch a zhruba 5000 ľudí z postihnutých oblastí úrady evakuovali.

Okruh v Imole museli v utorok popoludní opustiť zamestnanci šampionátu F1 počas príprav na Veľkú cenu, pretože hladina blízkej rieky Santerno po silnom daždi stúpla. Niektoré cesty pri okruhu boli uzavreté a parkoviská sa ocitli pod vodou.

"Toto rozhodnutie je správne pre všetkých. Pre ľudí žijúcich v regióne i pre komunitu F1. Musíme mať istotu, že všetci sú v bezpečí a nevytvárať záťaž pre miestne autority, ktoré riešia túto strašnú situáciu," zverejnil na oficiálnej stránke prezident F1 Stefano Domenicali.

Zatopený bol paddock pre účastníkov formuly 2, v ktorej štartuje český jazdec Roman Staněk. Tímy formuly 1 dostali pokyn, aby zatiaľ do Imoly nejazdili. Program mal začať tradične piatkovými tréningami.

Na odloženie pretekov dnes vyzval taliansky vicepremiér a minister dopravy Matteo Salvini, ktorý v rozhovore pre televíznu stanicu Sky Italia uviedol, že by všetky sily mali smerovať k pomoci postihnutým oblastiam. Chcel tiež zabrániť preťaženiu dopravy v regióne.

"Zaplavených je 24 obcí, všetky toky v Emílii Romagna sa, bohužiaľ, rozvodnili," uviedol minister civilnej ochrany Nello Musumeci.

Šampionát F1 bude pokračovať budúci týždeň Veľkou cenou Monaka.

Viac o téme: Formula F1 Imola Veľká cena Emilia Romagna
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Formula 1
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy