Nezákonné postupy na hokejovom zväze? Hlavná kontrolórka športu vyniesla konečný ortieľ

Na snímke generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav LažoNa snímke generálny sekretár Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Lažo Zdroj: TASR/Michal Svítok

BRATISLAVA - Hlavná kontrolórka športu vykonala na Slovenskom zväze ľadového hokeja (SZĽH) odbornú kontrolu údajnej nezákonnosti priameho postupu a zostupu v seniorských súťažiach SZĽH. Podľa informácií zväzu jej výsledkom bol záver, že rozhodnutie je v súlade so zákonom o športe aj predpismi SZĽH.

Osem extraligových klubov (HC´05 Banská Bystrica, MHk 32 Liptovský Mikuláš, HK Nitra, HC Nové Zámky, HC 21 Prešov, HK Spišská Nová Ves, HK Dukla Trenčín a HC Košice), v zastúpení advokátskou kanceláriou, napadli v apríli 2023 rozhodnutie Výkonného výboru (VV SZĽH) o priamom postupe a zostupe v seniorských súťažiach SZĽH pre údajnú nezákonnosť a rozpor so stanovami SZĽH aj podaním hlavnej kontrolórke športu.

Na základe rozhodnutia VV SZĽH zo dňa 28. 7. 2022, ktorým VV SZĽH schválil pre obdobie rokov 2022 - 2026 systém priameho postupu a zostupu naprieč všetkými seniorskými súťažami organizovanými SZĽH, zostáva v platnosti a o jeho zmene môže rozhodnúť výlučne VV SZĽH. Informáciu zverejnil oficiálny server SZĽH hockeyslovakia.sk.

Viac o téme: SZĽH Tipos extraliga
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy