Čierne špekulácie sa definitívne potvrdili: Tour de France prišla o obrovskú hviezdu

Remco EvenepoelRemco Evenepoel Zdroj: SITA/AP/LaPresse/Fabio Ferrari

RÍM - Cyklistický majster sveta Remco Evenepoel sa po odstúpení z Gira d'Italia nebude usilovať o úspech na Tour de France.

"Starú dámu" nemal pred sezónou v pláne a program po nútenom konci v Taliansku meniť nebude, uviedol šéf Belgičanovej stajne Soudal-Quick Step Patrick Lefevere.

"Nebolo by to múdre," povedal Lefevere belgickej rozhlasovej stanici RTFB. "Najlepšie pre neho bude zotaviť sa a oddýchnuť si," dodal.

Špekulácie o možnej Evenepoelovej premiére na Tour de France sa začali objavovať po tom, čo kvôli koronavírusovej nákaze musel opustiť pelotón už po prvom týždni Gira. Víťaz minuloročnej Vuelty odstúpil v nedeľu večer z pozície lídra pretekov, do čela ktorých sa v ten deň vrátil po druhom časovkárskom víťazstve v tomto ročníku.

V dlhodobom výhľade má Evenepoel v pláne debut na Tour až v budúcom roku. Jeho najbližším cieľom v tejto sezóne je obhajoba titulu majstra sveta na augustovom šampionáte v Glasgowe. Nie je jasné, či sa potom ešte na prelome augusta a septembra bude snažiť zopakovať triumf na Vuelte.

Viac o téme: Tour de France Remco Evenepoel
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá