MS V HOKEJI 2023 Aktuálne zo slovenskej Rigy: Nášho lídra trápi zranenie, nastúpi proti Švajčiarsku?

Na snímke slovenskí hokejoví reprezentanti počas tréningu na 86. Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa konajú v lotyšskej Riga a fínskom Tampere 17. mája 2023 v RigeNa snímke slovenskí hokejoví reprezentanti počas tréningu na 86. Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa konajú v lotyšskej Riga a fínskom Tampere 17. mája 2023 v Rige Zdroj: TASR/Martin Baumann

RIGA - Slovenských hokejistov čaká už zajtra štvrtý zápas na MS v hokeji proti Švajčiarsku (18.5. 19:20 SEČ). Dnes absolvovali tréning, na ktorom sa zúčastnili všetci hráči, s výnimkou útočníka Petra Cehlárika.

Líder nášho tímu netrénoval pre problémy s kolenom, ktoré ho trápia od posledného zápasu proti Kanade, keď v druhej tretine inkasoval tvrdý úder pukom a do zápasu sa už nevrátil.

Lekár slovenskej reprezentácie Pavol Lauko dnes potvrdil, že jeho zranenie nie je až také vážne a na turnaji by mal pokračovať. "Peter dnes trénoval individuálne s kondičným trénerom. Zamerali sme sa na spevnenie mäkkých tkanív kolena," uviedol k Cehlárikovmu zdravotnému stavu.

Lekár slovenských hokejových reprezentantov Galéria fotiek (22) Lekár slovenského tímu Pavol Lauko sa rozpráva s novinármi Zdroj: TASR/Martin Baumann

Štart dvadsaťsedemročného útočníka proti Švajčiarsku je však otázny. "Má tam mierny opuch, uvidíme, ako sa bude cítiť na rannom rozkorčuľovaní a podľa toho rozhodneme, či do stretnutia nastúpi," zakončil Lauko. Okrem Cehlárika sú všetci hráči v poriadku.

Hudáček opísal smolný moment proti Kanade

Na zápasovej súpiske by nemal chýbať útočník Libor Hudáček, ktorý zápas proti Kanade taktiež nedohral, po tom, čo v závere druhej tretiny narazil na mantinel kanadského obrancu a putoval predčasne pod sprchy.

Z disciplinárnej komisie sa zatiaľ nikto neozval a tak nevedno, či sa budú prípadom ešte v najbližších hodinách zaoberať. Samotní Hudáček potvrdil, že ani on nemá žiadne informácie.

"Neviem, či to bol jeho úmysel, ale on sa v sekunde otočil hlavou k mantinelu a ja som ho vtedy trafil a už som vedel, že to nie je dobré. Najprv som si myslel, že to môže byť 2+10, ale keďže taký trest sa už vraj nedáva, tak som vedel, že to bude päťka. Navyše keď si to šli rozhodcovia pozerať, tak som vedel, že to bude zlé," uviedol po tréningu k inkriminovanej situácii.

Na snímke útočník Slovenska Galéria fotiek (22) Libor Hudáček mieri do šatne po inkasovanom treste 5+DKZ Zdroj: TASR/Martin Baumann

Hudáček do tej chvíle patril k najlepším Slovákom na ľade a prezentoval sa veľmi solídnym výkonom. Potom však prišiel nešťastný zákrok, ktorý by sa dal označiť ako skrat. "Rostislav Čada to nazval blackout (výpadok prúdu, prekl.) a tak som to označil aj ja. Nebol v tom žiadny úmysel, ja som ho chcel iba naraziť, ale, bohužiaľ, také veci sa stávajú," dodal Hudáček k smolnému momentu.

Viac o téme: Libor Hudáček Slovensko Peter Cehlárik MS v hokeji Pavol Lauko
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy