MS V HOKEJI 2023 Hotovo, je koniec: Slovensko rozhodlo o posledných dvoch miestach na súpiske!

Na snímke hore tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay počas zápasuNa snímke hore tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay počas zápasu Zdroj: TASR/Martin Baumann

RIGA - Trénerský štáb slovenskej hokejovej reprezentácie definitívne uzavrel súpisku pre MS 2023 v Rige. Na dve voľné miesta zapísal útočníkov Mária Luntera a Andreja Kudrnu. Minimálne jeden z nich by mal byť pripravený nastúpiť aj vo štvrtkovom zápase proti Švajčiarsku (19.20 SELČ).

Slováci trénovali v stredu bez Petra Cehlárika, 27-ročný útočník bol počas dvoch dní v opatere fyzioterapeutov a jeho zdravotný stav vyhodnotia aj v priebehu štvrtka. Proti Helvétom sa očakávajú nejaké zmeny v zostave, viac upresnil asistent trénera Andrej Podkonický. 

"Nejaké zmeny asi urobíme, rozprávali sme sa o tom, záleží aj od toho, či Cehlárik nastúpi. Ak nie, pôjde hrať Kudrna a uvidíme, či dostane príležitosť aj Lunter," povedal Podkonický.

Čo čakať proti Švajčiarsku? 

Slováci zdolali Švajčiarov naposledy na MS pred 11 rokmi v Helsinkách a ani vo štvrtok to nebudú mať jednoduché. Zverenci Patricka Fischera vedú B-skupinu s 9 bodmi a impozantným skóre 15:0.

"Nečaká nás nič ľahké, pôjdu po nás, budú nás napádať. Musíme ísť hneď preč z nášho obranného pásma a vyvarovať sa chýb v strednom pásme. Švajčiari sú dlho pokope, majú hráčov z NHL a je to naozaj výborné mužstvo," dodal Podkonický.

Proti nášmu najbližšiemu súperovi očakáva veľmi náročný zápas aj útočník Libor Hudáček. Povedal, že Helvéti sú jedným z favoritov aj na zlatú medailu: "Majú veľmi silný tím. Osobne si myslím, že túto skupinu vyhrajú a sú ašpiranti na titul."

Viac o téme: Slovensko MS v hokeji Mário Lunter Andrej Kudrna
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy