Hriešnici z futbalového zväzu si vydýchli: Prokuratúra definitívne ukončila vyšetrovanie

Sídlo Nemeckého futbalového zväzu (DFB) vo Frankfurte nad MohanomSídlo Nemeckého futbalového zväzu (DFB) vo Frankfurte nad Mohanom Zdroj: SITA/AP/DPA/Andreas Arnold

FRANKFURT NAD MOHANOM - Frankfurtská prokuratúra v stredu potvrdila, že ukončila vyšetrovanie bez vznesenia obvinení voči bývalým najvyšším predstaviteľom Nemeckého futbalového zväzu (DFB). Vyšetrovanie pre podozrenie zo zatajovania príspevkov na sociálne zabezpečenie sa skončilo 27. apríla pre nedostatok dôkazov.

DFB vo svojom vyhlásení uviedol, že tieto správy neboli prekvapením. Podľa zväzu nemohlo dôjsť k vyvodeniu trestnoprávnej zodpovednosti, keďže prebiehalo objasňovanie s Nemeckou dôchodkovou poisťovňou, či členovia jej predsedníctva podliehali poisteniu v ich volených funkciách. Keďže tento proces prebieha, prípadné odvody na sociálne poistenie ešte neboli splatné, a preto nemohli byť zmrazené.

Prokuratúra pôvodne tvrdila, že došlo k zadržaniu a sprenevere mzdy členov predsedníctva, pretože žiadne platby sociálneho poistenia neboli odvedené. Obvineniam čelili bývalý šéf DFB Reinhard Grindel, bývalý generálny sekretár Fridrich Curtius a ďalší členovia DFB. Prípad mal za následok razie v sídle DFB.

Viac o téme: DFB Nemecký futbalový zväz
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy