MS V HOKEJI 2023 Prečo neprišiel do Rigy? Tomáš Tatar odôvodnil neúčasť na šampionáte

Tomáš TatarTomáš Tatar Zdroj: SITA/AP/Karl B DeBlaker

RIGA - Slovenský hokejista Tomáš Tatar potvrdil, že nie je ani len malá šanca na to, aby posilnil slovenskú reprezentáciu na aktuálne prebiehajúcich MS v hokeji. Svoju neúčasť odôvodnil tým, že je po náročnej sezóne v NHL vyčerpaný a stále je jeho budúcnosť neistá.

Tatar zároveň vylúčil akúkoľvek možnosť, že by posilnil reprezentáciu v priebehu šampionátu aj v prípade, že by Slovensko postúpilo do vyraďovacej fázy turnaja. "Mám tu množstvo formalít. Určite tu pobudnem do konca týždňa a prísť potom narýchlo do rozbehnutého šampionátu, to by nebolo ideálne. Debatoval som aj so šéfom zväzu Mirom Šatanom a povedal som mu priamo, že to v danej situácii nie je možné," povedal Tatar pre web Športový Čas.

Vyčerpaný a dobitý

Okrem toho, že je situácia ohľadom budúcnosti Tatara v New Jersey neistá, je tu problém aj po zdravotnej stránke. "Hlavný dôvod je ten, že sa mi v New Jersey končí kontrakt a momentálne neviem, aká bude moja klubová budúcnosť. A treba povedať aj to, že mám v nohách takmer sto zápasov, som naozaj vyčerpaný a dobitý," potvrdil slovenský hokejista.

Rodák spod Tatier by rád pokračoval v tíme Devils, no nebráni sa ani ponuke z iného klubu profiligy: "Klub má údajne záujem rokovať, mne sa tu páči, ale uvidíme, aké prídu aj ďalšie ponuky. Všetko je otvorené." Kam povedú ďalšie Tatatove kroky, teda ešte stále nie je jasné. Je však isté, že určite nie na prebiehajúci svetový šampionát.

 

Viac o téme: Slovensko Tomáš Tatar MS v hokeji 2023
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky.sk, Športový Čas

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy