Multitalent na všetko! Slovenská raketa obsadila pódium v dvoch rôznych disciplínach

Slovenská šprintérka Viktória Forsterová počas rozbehu na 60 m na 18. halových majstrovstvách sveta v BelehradeSlovenská šprintérka Viktória Forsterová počas rozbehu na 60 m na 18. halových majstrovstvách sveta v Belehrade Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

ATÉNY - Slovenská atlétka Viktória Forsterová obsadila na 24. ročníku mítingu Filothei Women Gala v Aténach druhé miesto v behu na 100 m. Dobehla v slovenskom výkone roka 11,65 sekundy. Informoval o tom web atletika.sk

Dvadsaťjedenročnú šprintérku ŠK ŠOG Nitra zdolala iba Poľka Magdalena Stefanowiczová - o štyri stotiny (11,61). Forsterovej výkon 11,65 bol jej desiaty najlepší v kariére.

Forsterová sa predstavila v Aténach aj na prekážkovej stovke, v ktorej skončila na 3. mieste. Jej čas 13,35 sekundy bol takisto slovenský výkon roka - o pol sekundy lepší ako dosiahla v nedeľu v 1. kole českej extraligy v Brne. Zvíťazila cyperská rekordérka v hale (7,92) i vonku (13,17) Natalia Christofiová za 13,02. Pre zverenku Kataríny Adlerovej v ŠK ŠOG Nitra bol stredajší čas siedmy najlepší v kariére.

Keďže aténsky míting Filothei Women Gala mal strieborný štatút podujatia World Athletics Continental Tour, Fosterová získala za umiestenia 80 bonusových bodov na 100 m a 70 bonusových bodov na 100 m prekážok.

"Vzhľadom na to, že sezóna sa len rozbieha, som s Viktóriinými výkonmi spokojná, najmä s hladkou stovkou, kde zdolala súperky s lepšími osobnými rekordmi," uviedla pre web Slovenského atletického zväzu (SAZ) trénerka Katarína Adlerová.

Viac o téme: Beh cez prekážky Viktória Forsterová