Strhujúca zápletka v Michalovciach: O víťazovi rozhodol sedmičkový rozstrel

Na snímke vpravo tréner MŠK Iuventa Michalovce Peter Kostka v druhom zápase finále play off o majstra SR v hádzanej žien MŠK Iuventa Michalovce - HC DAC Dunajská StredaNa snímke vpravo tréner MŠK Iuventa Michalovce Peter Kostka v druhom zápase finále play off o majstra SR v hádzanej žien MŠK Iuventa Michalovce - HC DAC Dunajská Streda Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v druhom zápase finále play off o majstra SR nad HC DAC Dunajská Streda 25:24 po sedmičkovom rozstrele.

Odvrátili tým hrozbu finálovej prehry a o majstrovi rozhodne tretí duel, ktorý je na programe v nedeľu 21. mája o 18.00 h v Dunajskej Strede.

Hostky zvíťazili v prvom finálovom zápase presvedčivým 10-gólovým rozdielom (31:21). Do Michaloviec cestovali s cieľom ukončiť sériu a získať svoj historicky prvý titul. V prvom polčase boli až do stavu 11:11 vo vedení, pričom mali aj štvorgólový náskok (8:4). Iuventa však postupne prevzala iniciatívu a aj zásluhou viacerých úspešných zákrokov brankárky otočila skóre.

Michalovčanky viedli v druhom dejstve 24:20, no hostky stiahli toto manko a o víťazovi napokon rozhodol sedmičkový rozstrel a jeho ôsma séria. Rajnohová v nej neuspela a o predĺžení finálovej série následne rozhodla Radovičová.

Finále play off - druhý zápas (hrá sa na dve víťazstvá):

MŠK Iuventa Michalovce - HC DAC Dunajská Streda 24:24, 7:6 po 7 m rozstrele
Najviac gólov: Klučková 11/2, Kompaniecová 4, Wollingerová 3 - Sáriová 7/6, Desortová 5, Costová 3. Rozhodovali: Sivák, Haščík, TH: 3/2 - 7/6, vylúčené 3:2, ČK: 58. Soskydová (Mich.)
/stav série: 1:1/

hlasy po zápase:

Peter Kostka, tréner Iuventy Michalovce: "V úvode sme nedokázali striasť ťarchu zodpovednosti. Počas prvého oddychového času sme si povedali, že ak chceme zvíťaziť, tak musíme ísť do rizika. Dievčatá do toho išli. Som presvedčený, že ak človek riskuje, tak získa viac, než keď ide na istotu. To sa aj dnes potvrdilo. Nemali sme sa pre čo šetriť. Dievčatá veľmi bojovali, klobúk dolu pred nimi."

Silvia Priklerová, asistentka trénera DAC Dunajská Streda: "Ťažko sa hodnotí zápas, ktorý sme prehrali po sedmičkách. Hlavne v útočnej fáze sme hrali veľmi zle. Možno sme sa príliš skoro dostali do náskoku. Neskôr, v druhom polčase, sme začali byť znovu viac nebezpečné v útoku. Na sedmičky sme sa nepripravovali, hoci bola alternatíva, že nastanú v prípade remízy. V domácom zápase musíme spraviť všetko pre to, aby sme zvíťazili."

Zostávajúci program finálovej série:
rozhodujúci tretí zápas - nedeľa 21. mája o 18.00 h:
HC DAC Dunajská Streda - MŠK Iuventa Michalovce

Viac o téme: HC DAC Dunajská Streda MŠK Iuventa Michalovce
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy