Bayern pred kľúčovými hodinami a dňami: Ak zabuchnú dvere, tak nastane Sodoma - Gomora

Bayern Mníchov počas tréningovej jednotkyBayern Mníchov počas tréningovej jednotky Zdroj: SITA/AP/DPA/Sven Hoppe

MNÍCHOV - Pred sezónou dotrielil do Mníchova za fanfár, ohlušujúcich potleskov a s novými cieľmi, pretože v Liverpoole všetky naplnil a potreboval výzvu. Vždy skromne pôsobiaci Sadio Mané však nateraz prežíva rok, ktorý mu nepriniesol mnoho radosti.

Respektíve, pravdepodobne omnoho menej satisfakcie, než očakával pri pristátí lietadla v Mníchove. Nech je, ako chce, rodák z Bambali sa dostal počas sezóny aj do potýčky s ofenzívnym kolegom Leroyom Saném, zažil nečakanú výmenu trénerov, keď Juliana Nagelsmanna vystriedal Thomas Tuchel. Možno nerátal ani s tak náročným bojom o titul.

Spleť týchto okolností spôsobila, že 31-ročný Senegalčan síce chce zostať v Bayerne, ale jeho budúcnosť nie je tak celkom istá. Jeho agentúra ROOF potvrdila, že jej klient neplánuje ubziknúť a najradšej by si obliekal dres Bayernu aj v najbližšej sezóne. Fabrizio Romano, taliansky novinár, informoval, že Mané má vynikajúci vzťah s novým manažérom Tuchelom a dúfa v zotrvanie. 

Ofenzívne esá Bayernu Sadio Galéria fotiek (2) Mané a Sané vo vzájomnej konfrontácii Zdroj: Profimedia

Romano doplnil, že medzi Bayernom a ex-zakončovateľom Mét, Salzburgu či Southamptonu už prebehli rozhovory o jeho budúcnosti. Ich výsledok však nie je nateraz známy, jasné je iba Maného stanovisko k celej situácii. Chce bojovať a svoj stan nechať rozložený stan v metropole Bavorska.

Joshua Kimmich na predaj? Klopete na nesprávne dvere

Mierne nejasná situácia začala byť aj okolo Joshuu Kimmicha, muža, ktorý hrá za Bayern od roku 2015, keď prišiel z Lipska. Defenzívny záložník, pravý obranca či stopér, summa summarum všestranný defenzívny hráč, sa ocitol na radare FC Barcelona a na chvíľu sa špekulovalo, že by mohol odísť. 

Bayern ale vydal jasné a pre všetkých iných záujemcov veľmi hlasné stanovisko - Joshua Kimmich nie je na predaj, majú ho na zozname "nedotknuteľní hráči" a nikam nepôjde. 28-ročný futbalista je považovaný za jeden z kľúčových prvkov projektu Thomasa Tuchela.

Viac o téme: Bayern Mníchov Sadio Mané Joshua Kimmich
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy