Ukončite Bettmanovu telenovelu a presťahujte ich: Vážení, toto je klub nehodný značky NHL

Tešiaci sa hráči CoyotesTešiaci sa hráči Coyotes Zdroj: SITA/AP/Ross D. Franklin

TEMPLE - Vedenie hokejistov Arizony potvrdilo, že aj budúcu sezónu NHL odohrajú Coyotes v Mullett Arene, hale univerzitného tímu s päťtisícovou kapacitou hľadiska.

V liste pre priaznivcov mužstva, ktorého brankárskou jednotkou bol posledné dve sezóny Karel Vejmelka, to uviedol prezident klubu Xavier A. Gutierrez.

Coyotes sa dlho stretávajú s neistotou ohľadom svojho pôsobiska a budúcnosti klubu. V tomto týždni ju prehĺbil výsledok referenda, v ktorom obyvatelia Tempe zamietli všetky tri návrhy na výstavbu novej haly, ktorá mala byť súčasťou zábavnej štvrte za 2,3 miliardy dolárov. Znovu sa tak otvorila téma prípadného presťahovania klubu inam.

Gutierrez však držiteľa permanentiek uistil, že budúci ročník odohrajú Coyotes opäť v skromných podmienkach Mullett Areny a že znovu začali rokovania o možnostiach, kde v oblasti East Valley by mohli hrať natrvalo.

"Hoci sme veľmi sklamaní tým, že hlasovanie nepodporilo chystaný projekt, chceme poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí Coyotes roky podporujú. Vaša lojalita nám dodáva silu. Budúcu sezónu odohráme v Mullett Arene a ďalej platí, že chceme zostať v Arizone a nájsť tu vo Valley domov," uviedol Gutierrez.

Do vlaňajška hrali Coyotes v Glendale v hale pre viac ako 17-tisíc divákov, ale mesto ukončilo zmluvu s klubom. 

Viac o téme: NHL Arizona Coyotes Mullet Arena
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy