Piloti F1 uviazli na mieste záplav: Hrozivé svedectvá, z ktorých vám nebude do smiechu

Prírodná katastrofa v ImolePrírodná katastrofa v Imole Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

IMOLA - Záplavy, ktoré sužujú severovýchod Talianska, sa bezprostredne dotkli aj pilotov formuly 1 Nycka de Vriesa a Yukiho Tsunodu.

Obaja jazdci stajne Alpha-Tauri, ktorá má sídlo vo Faenze neďaleko čiastočne zaplaveného komplexu v Imole, sa po zrušení víkendovej Veľkej ceny Emília Romagna stretávali s problémami pri ceste z regiónu.

"Faenza už je zaplavená a ja nemôžem do svojho hotela. Vrátiť sa na diaľnicu už tiež nejde. Uviazol som v malej dedine s jediným plne obsadeným hotelom," napísal dnes De Vries na instagrame a doplnil snímky cesty, ktorú zablokovali zosuvy pôdy.

"Našťastie tu už skôr uviazol McLaren a ich mechanik mi prenechal svoju izbu. Do rána sa lobby hotela premenilo na provizórne útočisko pre ľudí, ktorí museli v noci opustiť svoje domovy," uviedol.

Dvadsaťosemročný Holanďan dodal, že sa mu z oblasti nakoniec podarilo odísť cez horské cesty smerom na Florenciu a poďakoval všetkým, ktorí mu na ceste pomohli.

Sídla stajne sa zatiaľ záplavy nedotkli

Tsunoda žije vo Faenze od roku 2021, kedy prišiel do tímu Alpha-Tauri. Mesto je podľa neho záplavami silne zasiahnuté. "Ľudia majú aktuálne problém zohnať jedlo a hlavne miesto, kde zložiť hlavu, pretože mnoho sa ich muselo evakuovať zo svojich domovov," napísal japonský pilot v stredu na sociálnych sieťach.

Sídla stajne Alpha-Tauri sa zatiaľ záplavy nedotkli a vedenie tímu uistilo, že robí všetko pre bezpečnosť svojich zamestnancov aj ich rodín. Zároveň spolu s oboma pilotmi vyzvalo na pomoc ľuďom postihnutým prírodnou katastrofou.

Medzi prvými zareagovala stajňa Ferrari, ktorá zrušenie domácej Veľkej ceny od začiatku podporovala. Dnes jej zástupcovia oznámili, že na pomoc pri odstraňovaní následkov povodní v regióne Emilia-Romagna venuje Ferrari milión eur.

Bleskové záplavy, ktoré vyvolali silné dažde v posledných dňoch, si v zasiahnutých oblastiach vyžiadali už deväť potvrdených obetí. Viac ako 10 000 ľudí sa muselo evakuovať. V stredu si situácia vynútila zrušenie víkendovej Grand Prix v Imole.

Pre preteky sa zrejme nepodarí nájsť v nabitom kalendári F1 náhradný termín. Podľa predsedu talianskeho automotoklubu Angela Sticchiho Damianiho sa namiesto toho s najväčšou pravdepodobnosťou predĺži zmluva na organizovanie Veľkej ceny, ktorá platí do roku 2025.

Viac o téme: Formula 1 F1 Imola Veľká cena Emilia Romagna Nyck de Vries Yuki Tsunoda
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy