ROZHOVOR Poklona Kelemenovi a celému Slovensku: Kanadský hrdina priznal, čo ho veľmi sklamalo

Lawson Crouse (Kanada) v zápase proti SlovinskuLawson Crouse (Kanada) v zápase proti Slovinsku Zdroj: SITA/AP/Roman Koksarov

RIGA - Kanadskí hokejisti po zápase so Slovenskom zdolali aj ďalšieho súpera našej skupiny - Kazachstan. Strojcom včerajšej výhre bol najmä útočník Arizony Lawson Crouse, ktorý v zápase strelil dva góly.

Spoluhráč Miloša Kelemena v tíme Coyotes bol po stretnutí vyhlásený za muža zápasu v kanadskom tíme a toto ocenenie mu patrilo právom. Urasteného ľavého krídelníka, ktorý na šampionáte vsietil už tri góly, sme zastavili po zápase v mixzóne, kde sme mu položili pár otázok.

V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, či si s Kanadou prišiel na MS po zlatú medailu, prečo si počas zápasu niekoľkokrát mení rukavice a čo hovorí na slovenského spoluhráča Miloša Kelemena. Nech sa vám príjemne číta.

Dnes ste proti Kazachstanu predviedli skvelý výkon, skórovali ste dvakrát. Ako ste videli tento zápas?

Dnešný zápas bol skvelý. Vstúpili sme do neho veľmi dobre. Momentum zápasu sme pritiahli na svoju stranu hneď v prvej tretine a to bol základ úspechu. Hrali sme presne tak, ako sme chceli.

V NHL sa pohybujete už niekoľko rokov, na seniorských MS v hokeji ste prvýkrát. Aký je podľa vás najväčší rozdiel v hre?

Podstatným rozdielom je najmä šírka ihriska. Čo sa týka hry, tak veľkým rozdielom je pozičná hra v strednom pásme a bránenie toho obranného. Vidím však rozdiely aj v útočnej hre a v kvalite jednotlivých šancí.

Lawson Crouse (67) oslavuje Galéria fotiek (4) Lawson Crouse (67) oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Roman Koksarov

V roku 2015 ste s reprezentáciou do 20 rokov získali na MS v hokeji zlatú medailu. Prišli ste si po zlato aj na tento šampionát?

Áno, samozrejme. Vždy keď prichádzate na svetový šampionát, vašim cieľom je získať zlatú medailu. Obzvlášť, keď ste z Kanady, tam každý očakáva zlato. Čaká nás ale ešte veľa práce.

Sú zápasy majstrovstiev sveta u vás doma v Kanade populárne? Sleduje ich vaša rodina a priatelia?

Áno, všetci moji priatelia aj rodina sledujú tieto zápasy. Vždy, keď môžete reprezentovať svoju krajinu, je to veľká česť a udalosť.

Z tribúny som si všimol, že si počas zápasu zvyknete často meniť rukavice. Prečo to robievate?

Je to ťažké vysvetliť, ale v rukaviciach sa mi veľmi potia ruky. Chcem ich mať v čo najväčšom suchu a pohodlí, preto mením rukavice tak často.

Ako sa vám páči mesto Riga, je to vaša prvá návšteva?

Nie, v Rige som druhýkrát. Prvýkrát som tu bol pred niekoľkými rokmi. Je to tu skvelé a pekné, mám na mesto krásne spomienky. Diváci tu sú úžasní a prinášajú nám veľa energie.

Ak sa môžem vrátiť spät, aký bol pre vás zápas proti Slovensku?

Bol to nesmierne ťažký zápas. Slováci odvádzali veľmi dobrú robotu, skvelý výkon podal váš brankár, ktorý chytil viacero dobrých príležitostí. Ale v podstate celý tím bránil veľmi dobre. Sme radi, že sme získali nakoniec dva body.

Adam Jánošík (Slovensko) a Galéria fotiek (4) Adam Jánošík (Slovensko) a Lawson Crouse (Kanada) vo vzájomnej potyčke Zdroj: SITA/AP/Roman Koksarov

Boli ste prekvapený z výkonu a nasadenia nášho tímu?

Nie, nie som prekvapený z výkonu žiadneho tímu na MS. Všetky tímy hrajú veľmi dobre, bojujú a je ťažké proti ním hrať.

Počas sezóny ste pár zápasov v Arizone odohrali aj s jedným slovenským hráčom, Milošom Kelemenom. Čo by ste o ňom mohli povedať?

Miloš je fantastický hráč. Je jedným z najtvrdších chlapcov, s akými som hral. Vždy sa snaží makať naplno a robiť všetko na maximum. Je to skvelý chlapec, som rád, že ho poznám.

Váš tím hral v tejto sezóne domáce zápasy v Mullett Arene, ktorá ma kapacitu približne 5000 divákov. Aké to bolo hrať v tak malej aréne zápasy NHL?

Je to veľmi odlišné, ale diváci v nej boli veľmi dobrí, plní energie. Veľmi nás podporovali a bolo to poriadne hlučné.

Lawson Crouse v drese Galéria fotiek (4) Lawson Crouse v drese Arizony Coyotes Zdroj: SITA/AP/Rick Scuteri

Ľudia v meste Tempe predvčerom odmietli výstavbu novej haly. Prekvapilo vás toto rozhodnutie? Čo si myslíte, čo bude ďalej s celým tímom?

Áno, je to pre mňa veľké sklamanie. Rád by som vám povedal viac, ale momentálne nemám takmer žiadne odpovede. Každopádne, som z toho veľmi sklamaný.

Viac o téme: Slovensko Kazachstan Kanada Arizona Coyotes Miloš Kelemen Lawson Crouse
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy