Nestála na pódiu, no získala si naše srdcia: Bátovská Fialková je opäť Kráľovná biatlonovej stopy

Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková počas galavečera, na ktorom si prevzala ocenenie Kráľovná biatlonovej stopy 2022/2023 v Banskej BystriciNa snímke slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková počas galavečera, na ktorom si prevzala ocenenie Kráľovná biatlonovej stopy 2022/2023 v Banskej Bystrici Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA – Kráľovná biatlonovej stopy za sezónu 2022/2023 je Paulína Bátovská Fialková. Ocenenie pre najlepšieho slovenského biatlonistu získala aj vlani.

Slovenský zväz biatlonu (SZB) slávnostne ukončil uplynulý ročník vo štvrtok večer v aule Slovenskej zdravotníckej univerzity v Banskej Bystrici vyhlásením najúspešnejších vo všetkých vekových kategóriách.

Paulína Bátovská Fialková skončila v uplynulej sezóne v hodnotení Svetového pohára celkovo na 17. mieste a dvakrát skončila štvrtá, konkrétne v pretekoch SP v slovinskej Pokljuke.

O pódium bojuje stále viac adeptiek

Do top desiatky sa dostala šesťkrát. "Sezóna bola dobrá, nemôžem to hodnotiť ako neúspech. Bola tretia najlepšia z hľadiska čísiel v mojom podaní. Vnímam to však aj tak, že jej niečo chýbalo, a to bolo pódiové umiestnenie vo Svetovom pohári, čo ma mrzí, ale som spokojná z pohľadu toho, čo som do sezóny dala a ako to dopadlo.

 

 

Ktorékoľvek zo šiestich umiestnení v top 10 sa mohlo premeniť na pódium. Treba povedať, že nožnice svetovej špičky sa každým rokom rozširujú. O pódium tak bojuje stále viac adeptiek. Bohužiaľ, na mňa to nevyšlo v uplynulej sezóne, ale vyšlo to v minulosti, takže nemôžem smútiť, že by sa mi to nikdy nepodarilo,“ uviedla Bátovská Fialková.

Paulína Bátovská Fialková v Galéria fotiek (8) Paulína Bátovská Fialková Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

Za najlepšieho mládežníka sezóny 2022/2023 vyhlásili Jakuba Borguľu, ktorý na majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v Kazachstane získal zlatú medailu vo vytrvalostných pretekoch. Tento úspešný mládežník prechádza z kadetskej kategórie do juniorskej.

V juniorskej kategórii to bude ťažšie

Na slávnostnom vyhlásení povedal: "Sezónu vďaka výsledku na majstrovstvách sveta hodnotím ako celkom úspešnú. Prestupujem do juniorskej kategórie a tam to už bude ťažšie. Vynasnažím sa však zopakovať výsledky z kadetskej kategórie. Dobre nastaveným tréningom sa dokážem dostať na juniorskú úroveň, prechádza tam i veľa mojich rovesníkov, samozrejme ideme aj k silnejším pretekárom, ktorí už juniormi sú. Myslím si, že sa budem mať s kým porovnávať.“

Za mimoriadne výsledky v uplynulej sezóne dostali cenu traja mladí biatlonisti - Damián Cesnek za 1. miesto v single mix na Junior cupe v Obertillliachu, Ema Kapustová za 1. miesto v single mix na Junior cupe v Obertilliachu a 3. miesto v rýchlostných pretekoch na Junior cupe v Estónsku – Haanja a Michal Adamov za 2. miesto vo vytrvalostných pretekoch na EYOFe vo Friuli-Venezia Giulia v Taliansku.

Máme na čom stavať

"V globále bolo v uplynulej sezóne viacero dobrých umiestnení zo strany našich biatlonistov a biatlonistiek, s ktorými môžeme byť nadmieru spokojní. Na tomto slávnostnom vyhlásení sme si pripomenuli dobré výsledky. Máme tretí rok po sebe medailu z vrcholových mládežníckych podujatí, je tak na čom stavať do budúcna.

Začala sme už pred tromi rokmi vytvárať širšie mládežnícke družstvo. Nestojí to iba na jednom športovcovi. Medailu z vrcholných mládežníckych podujatí majú viaceré pretekári," zhodnotil sezónu v pozitívnom duchu prezident Slovenského zväzu biatlonu Peter Vozár.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Paulína Bátovská Fialková
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Ján Krošlák
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy