MS V HOKEJI 2023 Ďalšia rana pre Nemecko: Opora reprezentácie nemala na výber

Philipp GrubauerPhilipp Grubauer Zdroj: SITA/AP/Lindsey Wasson

TAMPERE - Nemeckí hokejisti sa budú musieť na majstrovstvách sveta v Tampere zaobísť bez pomoci brankára Philippa Grubauera. Vedenie nemeckého zväzu podľa agentúry DPA vo štvrtok večer potvrdilo, že jednotka Seattlu v NHL sa k reprezentácii po vyradení v druhom kole Stanleyho pohára nepripojí.

Rovnako ako v prípade hviezdneho útočníka Leona Draisaitla z Edmontonu, ktorého možný štart na šampionáte padol v stredu, rozhodol "časový faktor". Tridsaťjedenročný gólman aktuálne nemôže opustiť Seattle.

"Rozhodol faktor času. Kvôli rôznym schôdzkam, ktoré ho ešte čakajú, teraz nemôže opustiť Seattle. Dohodli sme sa preto, že tentoraz nepriletí. Po jeho prípadnom prílete do Tampere by podľa nášho spoločného názoru mal málo času, aby po týždni bez tréningu a zápasu prepol do režimu majstrovstiev sveta a v poslednom týždni turnaja začal chytať,“ povedal športový riaditeľ nemeckého zväzu Christian Künast.

Grubauer sa na MS predstavil naposledy vlani, keď odchytal päť zápasov a pomohol tímu k postupu do štvrťfinále, v ktorom Nemci prehrali 1:4 s Českom a obsadili siedme miesto v konečnom poradí.

Nemecký výber vo štvrtok večer porazil Dánsko 6:4 a pripísal si prvú výhru na MS. Dnes Nemcov čaká súboj s Rakúskom a potom sa v skupine A stretnú ešte s Maďarskom a Francúzskom. Tréner Harold Kreis sa bude naďalej spoliehať na dvojicu Mathias Niederberger - Dustin Strahlmeier. Tretie miesto pre brankára na súpiske by mal zaujať Maximilian Franzreb.

Viac o téme: Nemecko Philipp Grubauer Seattle Kraken MS v hokeji 2023
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy