MS V HOKEJI 2023 Nečakané lichôtky od Švajčiarov: Ej, ako vychválili slovenský tím

Na snímke tréner Švajčiarska Patrick FischerNa snímke tréner Švajčiarska Patrick Fischer Zdroj: TASR/Martin Baumann

RIGA - Štvrtý duel, štvrtá výhra a suverénne prvé miesto v slovenskej B-skupine. Hovoríme o tíme Švajčiarska, ktoré si na šampionát prinieslo najväčšie hviezdy a po víťaznom zápase so Slovenskom môžu pokračovať v spanilej jazde v honbe za titulom.

Svoje ambície so zlatými medailami netaja a od začiatku turnaja to dokazujú aj na ľade. V prvých troch zápasoch postupne zdolali Slovinsko 7:0, Nórsko 3:0 a Kazachstan 5:0. Slovensko malo byť ich prvou náročnou prekážkou, čo sa naozaj potvrdilo.

Naši chlapci im 40 minút spôsobovali obrovské nepríjemnosti a do švajčiarskej siete sme ako prví na tomto šampionáte skórovali. Ich nepriestrelnosť trvala viac ako 205 minút. V tretej tretine ale tím okolo trénera Patricka Fischera zabral na vyššie obrátky a Slovákov uvaril v obrannom pásme.

"Bol do zábavný a dobrý zápas. Slováci nás od začiatku dostávali pod veľký tlak a veľa korčuľovali. Klobúk dolu pred ich tvrdou prácou a skvelou hrou. Keď vyrovnali, dostali sa na koňa a my sme prestali hrať svoju hru. Som hrdý na svoj tím, ako sme odpovedali v tretej tretine, Slovensko v záverečnej časti nemalo veľa z hry," zhodnotil zápas tréner Švajčiarov Fischer.

Na snímke švajčiarski hokejisti Galéria fotiek (16) Gólová radosť hráčov Švajčiarska v zápase proti Slovensku Zdroj: TASR/Martin Baumann

Po zápase však 47-ročný kouč nezabudol náš tím aj pochváliť: "Proti Slovensku nie sú nikdy ľahké zápasy. Mám naozaj veľký rešpekt voči slovenskému trénerskému tímu a voči slovenskému hokeju. Hráči naozaj tvrdo pracujú a hrajú rýchlo. Proti takýmto tímom sa nehrá ľahko."

Kým Slovákov čakajú na turnaji už iba “ľahší” súperi, Švajčiarsko si zmeria sily ešte s Kanadou, Českom a v závere s domácim Lotyšskom.

Viac o téme: Slovensko Švajčiarsko MS v hokeji Patrick Fischer
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky