VIDEO Vyradili ste nás, tak draho zaplatíte: Nebyť pohotovej polície, mohlo dojsť k najhoršiemu

Futbalisti West Hamu oslavujú postup do finále Európskej konferenčnej ligyFutbalisti West Hamu oslavujú postup do finále Európskej konferenčnej ligy Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

ALKMAAR - Štvrtkovú odvetu semifinále Konferenčnej ligy medzi domácim Alkmaarom a West Hamom, kde pôsobia aj českí futbalisti Tomáš Souček s Vladimírom Coufalom, sprevádzali násilnosti fanúšikov.

Podľa webu Algemeen Dagblad boli po zápase, v ktorom si hostia zaistili postup do finále, napadnuté rodiny hráčov West Hamu. Do potýčky, ktorú ukončil rýchly zásah polície, sa zapojilo aj niekoľko futbalistov West Hamu vrátane kapitána Declana Ricea.

"Hráči sa do toho zapojili, pretože išlo o tribúnu s rodinami. Ale naši priaznivci nič neurobili, takže si tým nenecháme náš veľký večer pokaziť," uviedol tréner West Hamu David Moyes, ktorý mal medzi fanúšikmi otca.

"V takých chvíľach musíte dúfať, že sa z toho všetci nejako dostanú. Mňa sa strážna služba snažila čo najrýchlejšie odviesť do útrob štadióna a ja som sa snažil uistiť, aby sa do toho hráči priveľmi nezamotali. Mnohých to nahnevalo, dlho nevedeli, ako na tom sú ich rodinní príslušníci. Musíme si počkať na vyjadrenie autorít, čo sa vlastne stalo. Fanúšikovia West Hamu však nebolí tí, čo vyhľadávali problémy," povedal škótsky manažér West Hamu.

K podobnému incidentu došlo aj minulý týždeň pri prvom stretnutí v Londýne. Fanúšikov Alkmaaru vrátane rodiny trénera holandského celku Pascala Jansena pri oslave gólu v prvej polovici napadlo niekoľko domácich priaznivcov.

West Ham prvý zápas vyhral 2:1 a postup do finále si vo štvrtok v Alkmaare poistil víťazstvom 1:0. Vo finále, ktoré sa uskutoční 7. júna v pražskom Edene, anglický celok nastúpi proti Fiorentine.

 

 

Viac o téme: West Ham United AZ Alkmaar
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/EuroFoot
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy