MS V HOKEJI 2023 Slováci sa cítili, ako keby hrali proti tímu NHL: Bolo to stupídne!

Šimon NemecŠimon Nemec Zdroj: TASR/Martin Baumann

RIGA - Veľmi emotívne prežívali včerajšiu prehru so Švajčiarskom mladí slovenskí obrancovia Samuel Kňažko a Šimon Nemec. Obaja boli po zápase sklamaní, zároveň však uznali silu súpera.

Slovensko bolo dve tretiny Švajčiarom vyrovnaným súperom. V tej záverečnej však našim reprezentantom nedali žiadnu šancu a po dvoch góloch sme mohli zabudnúť na pomyslenie v tomto stretnutí bodovať.

Helvéti v závere vytočili svoj stroj do vyšších obrátok a naši hokejisti sa nevedeli dostať z pásma a poriadne vystriedať, nie to ešte myslieť na útok. "Česi sa iba rozbiehali, proti Kanade sme boli lepší, ale títo Švajčiari boli neuveriteľne silní, najťažší súper na MS. Strašne rýchlo korčuľovali a majú veľmi dobrú technickú vyspelosť. My sme neboli v útočnom pásme a nemohli sme dať góly," uviedol sklamane obranca Samuel Kňažko.

Biedny útok, ktorý sme nevedeli vylepšiť

Doplnil ho spoluhráč Šimon Nemec: "Švajčiari sú podľa mňa najlepšie mužstvo na turnaji. Keď hráme v ofenzívnej zóne a keď sme na puku, tak naša hra vyzerá úplne inak. Naše mužstvo nie je stavené hrať trištvrte zápasu v obrannom pásme. A presne na toto by sme sa mali sústrediť - hrať mimo našu defenzívnu zónu."

Na bránku súpera sme vystrelili až mizerne málo striel a naše nádejné talenty si to uvedomujú. "S trinástimi strelami môžete vyhrať raz z 50 zápasov. Musíme tých striel pridať, pretože teraz nás čakajú súperi, kde musíme dominovať a verím, že sa nám to podarí," dodal Nemec. 

Na snímke hokejista Denis Galéria fotiek (3) Denis Malgin zoči-voči branklárovi Samuelovi Hlavajovi Zdroj: TASR/Martin Baumann

Naopak, sila Švajčiarov sa ukázala aj na počte ich striel. Na našu bránku ich vystrelili až 36 a keby sa v tretej tretine rátalo držanie puku ako vo futbale, naši chlapci by boli radi za 20 percent.

"V útočnom pásme panovali a z tých množstva šancí strelili viac gólov. My sa musíme poučiť a dať o ten jeden-dva góly viac. Defenzíva a brankári sú solídni, ale ten útok musíme zlepšiť," pokračoval Kňažko, obranca Columbusu.

Ten mal v závere druhej tretiny prsty v góle Pavla Regendu. Potom však nasledovala šarvátka, z ktorej sme opäť vyšli veľmi zle. Mladý bek putoval na trestnú lavicu.

"Dali sme gól a začal som kričať face-to-face. Bol tam český rozhodca, ktorý mi to potom vysvetlil, ale ja som to trochu prehnal. Bolo to odo mňa stupídne. Kvôli tomu sme hrali oslabenie a ten vstup do 3. tretiny bol preto veľmi zlý," priznal veľmi sebakriticky Kňažko.

Kolotoč, na ktorom sme nestihli ani oraziť lístky

Podľa neho švajčiarsky tím dominoval a v našom obrannom pásme predvádzal neskutočnú variabilitu, z ktorej sa naši hráči nevedeli vymotať.

"Vyzeralo to ako keby sme hrali proti NHL tímu. Točili nás v pásme niekedy aj dve minúty, otáčali puky a my sme nemohli ani vystriedať. Niektorí chlapci tam mali aj dvojminútové striedania a to potom berie strašne veľa energie. Ak chceme pomýšľať na vyššie priečky, musíme to zlepšiť," zakončil rozhovor dvadsaťročný rodák z Trenčína.

Na snímke švajčiarski hokejisti Galéria fotiek (3) Gólová radosť hráčov Švajčiarska Zdroj: TASR/Martin Baumann

Jeho slová podporil ešte o rok mladší Nemec: "Myslím si, že toto sú pre obrancov najťažšie zápasy. Striedali sme veľmi zle, každé otočenie ich hry bolo prečíslenie a toto musíme odstrániť, ak sa chceme rovnať s takýmito tímami. Keď vás točia dve minúty v pásme, tak nevnímate nič okolo a chcete len čo najrýchlejšie utiecť na striedačku."

Pre všetkých našich hokejistov bol včerajší duel skúška ohňom a viacerí z nich si museli siahnuť až na dno svojich síl. Aj keď v našom tíme momentálne prevláda sklamanie, musíme dať hlavy hore. Už dnes večer sa postavíme srdnatým Kazachom, proti ktorým by sme mali triumfovať za tri body. Nič iné sa neberie.

Viac o téme: Slovensko Švajčiarsko MS v hokeji Samuel Kňažko Šimon Nemec
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy