Zbohom po 12 kontroverzných rokoch v United: Vďačný terč posmeškov, milovaný i nenávidený

Phil Jones v obkľúčení hráčov Partizanu BelehradPhil Jones v obkľúčení hráčov Partizanu Belehrad Zdroj: SITA/AP/Marko Drobnjakovi

LONDÝN - Obranca Phil Jones po sezóne opustí Manchester United, za ktorý nastupoval od roku 2011. Tridsaťjedenročný futbalista o tom informoval v otvorenom liste fanúšikom na klubovom webe.

Jones na Old Trafford prišiel z Blackburnu a za United odohral vyše 200 zápasov. V posledných rokoch bol ale často zranený a od začiatku sezóny 2019/20 nastúpil k iba 13 stretnutiam. Naposledy hral vlani v máji a v lete sa mu s klubom skončí zmluva.

"Môj čas strávený v Manchestri United bol neuveriteľný. Aj keby som v ich drese nastúpil len k jedinému zápasu, bola by to obrovská česť. Kiež by som toho odohral viac a kiež by som tímu viac pomohol. Ale vždy som odovzdal maximum," uviedol.

Jones je pamätníkom posledného titulu, ktorý United získali ešte pod vedením slávneho Sira Alexa Fergusona v sezóne 2012/13. Bývalý anglický reprezentant má s manchesterským celkom na konte aj triumf v Európskej lige z roku 2017.

Viac o téme: Manchester United Anglicko Phil jones
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Manchester United
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy