Nekončiaca sága ohľadom falšovania v Juventuse: Nedvěda a spol. čaká ďalší proces

Pavel NedvědPavel Nedvěd Zdroj: TASR/AP/Salvatore Di Nolfi

TURÍN - Futbalový Juventus čaká kvôli obvineniam z falšovania účtovníctva ďalší proces. Vrchný žalobca talianskeho futbalového zväzu Giuseppe Chiné dnes podal na zväzovom súde na klub a jeho niekdajšie vedenie vrátane bývalého viceprezidenta Pavla Nedvěda žalobu.

Informovala o tom agentúra Reuters. Žaloba sa týka nezrovnalostí vo výplatách hráčom v dvoch "covidových" sezónach a nelegálnych kontaktov s agentmi a ďalšími klubmi.

Juventus vtedy oficiálne pozastavil výplaty hráčov, ale peniaze údajne tajne futbalistom naďalej vyplácal. Utajené platby navyše spätne nevyúčtoval.

Najúspešnejšiemu talianskemu klubu v novom procese hrozia opäť bodové odpočty. Rovnakému postihu čelí v konaní na tribunále olympijského výboru, ktorý pred mesiacom uložený odpočet 15 bodov pozastavil a nariadil nové prerokovanie prípadu. Kauzou sa zaoberá aj súd v Turíne, ktorý by mal v pondelok rozhodnúť o tom, či sa začne proces.

Turínsky klub aktuálne figuruje v tabuľke Serie A na druhom mieste. Prípadný odpočet bodov by pre neho znamenal pád z priečok zabezpečujúcich postup do budúceho ročníka európskych súťaží.

Po obvinení z falšovania účtovníctva už v novembri skončila kompletná správna rada klubu vrátane dlhoročného predsedu Andreu Agnelliho alebo bývalého kapitána českej reprezentácie Nedvěda.

Držiteľ Zlatej lopty za rok 2003 potom dostal osemmesačný zákaz pôsobenia vo futbale, odvolací súd CONI ale trest Nedvědovi zrušil. Agnelli a bývalý výkonný riaditeľ Maurizio Arrivabene dostali od športového tribunálu dvojročný zákaz činnosti, ktorý zostáva v platnosti.

Viac o téme: Juventus Turín Pavel Nedvěd Giuseppe Chiné
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy