Obťažoval ženu, dostal zákaz vstupu na štadión: Známy exfutbalista sa rozhodol konať

Tim WieseTim Wiese Zdroj: Profimedia

BRÉMY - Bývalý futbalový brankár a dlhoročná opora Werderu Brémy Tim Wiese žaluje svoj niekdajší klub kvôli zákazu vstupu na štadión.

Ten dostal za incident na marcovom ligovom zápase s Bayerom Leverkusen, keď podľa médií obťažoval pracovníčku obsluhy. Štyridsaťjedenročný Wiese to popiera.

Šéf Werderu Clemens Fritz vyjadril ľútosť, že konflikt medzi klubom a Wiesom dospel tak ďaleko. "Je to, samozrejme, škoda, že sme sa dostali do tohto bodu. Môžete si byť istí, že k prípadu pristupujeme veľmi citlivo," povedal Wieseho bývalý spoluhráč agentúre DPA.

Právnik Heiko Klatt vyhlásil, že klub nemal dôvod Wieseho takto trestať. "Werder ani nekontaktoval svedkov, ktorých Wiese uviedol, nieto, aby niekoho vypočul. Zákaz vstupu na štadión je teda založený na svojvôli a nie na dostatočnom objasnení faktov," uviedol. Fritz obvinenia, že klub záležitosť nebral dostatočne vážne, odmietol.

Bývalý nemecký reprezentant Wiese odchytal za Werder 266 súťažných stretnutí. S klubom sa stal dvakrát bundesligovým vicemajstrom a dostal sa s ním v roku 2009 aj do finále Pohára UEFA. V ňom Brémy, s Wiesom aj Fritzom v zostave, podľahli Šachtaru Doneck 1:2 po predĺžení.

Viac o téme: Werder Brémy Tim Wiese
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy