VIDEO Na pokojný spánok nemôžu pomyslieť: Mizerný záver, Celtics na pokraji priepasti

Víťazné oslavy basketbalistov Miami HeatVíťazné oslavy basketbalistov Miami Heat Zdroj: SITA/AP/Michael Dwyer

BOSTON - Basketbalisti Miami vyhrali v druhom finále Východnej konferencie na palubovke Bostonu 111:105. Celtics prehrali oba domáce zápasy a na Floridu tak mieria za stavu 0:2 na zápasy.

Hostia zapracovali najmä v záverečnej štvrtine. Potiahol ich Jimmy Butler, ktorý získal 27 bodov a bol kľúčový v záverečných minútach zápasu, keď jeho tím získal o 11 bodov viac ako súper a strhol triumf na svoju stranu.

"Párkrát sme ťažili z rýchleho zisku lopty pod naším košom. Páčilo sa mi to, každý detail. Chalani nikdy nekončia, nikdy sa nevzdajú a radi spolu hráme. Máme medzi sebou veľa dôvery," citovala Butlera agentúra AFP. Tretí zápas je na programe v pondelok 22. mája o 2.30 SELČ.