Čakali ju ovácie v stoji: Americká basketbalová hviezda po utrpení v Rusku opäť v akcii

Brittney Grinerová si prvýkrát po prepustení z desaťmesačného ruského väzenia zahrala súťažný zápas.Brittney Grinerová si prvýkrát po prepustení z desaťmesačného ruského väzenia zahrala súťažný zápas. Zdroj: SITA/AP/Ashley Landis

LOS ANGELES - Basketbalová hviezda Brittney Grinerová si prvýkrát po prepustení z desaťmesačného ruského väzenia zahrala súťažný zápas. V piatkovom úvodnom dueli novej sezóny WNBA zaznamenala 18 bodov, šesť doskokov a štyri bloky, jej Phoenix ale prehral s domácimi Los Angeles Sparks 71:94.

"Každé maličkosti si teraz vážim viac. Už si napríklad nehovorím, že sa mi nechce na tréning, lebo som unavená. Na zajtra nie sú žiadne záruky, neviete, ako to bude vyzerať. Aj sa cítim o dosť staršia," povedala dvojnásobná olympijská víťazka, ktorá odohrala 25 minút.

Fanúšikovia Grinerovej pred stretnutím prichystali ovácie v stoji. Medzi divákmi nechýbali basketbalové legendy Magic Johnson, Pau Gasol či Robert Horry alebo bývalá tenisová hviezda Billie Jean Kingová, ktorá spoluvlastní domáci Sharks.

Do plnej formy by sa Grinerová chcela dostať najneskôr do polovice júla, keď je na programe Stretnutie hviezd. "Dúfam, že budem späť tam, kde som bola pred tým, ako sa všetko stalo," uviedla.

32-ročnú Grinerovú vlani vo februári zatkli na moskovskom letisku, pretože pri sebe mala náplne do elektronickej cigarety obsahujúce konopný olej. V auguste ju súd za pašovanie drog poslal na deväť rokov do väzenia. Na slobodu sa dostala v decembri v rámci výmeny za ruského obchodníka so zbraňami Viktora Buta a vo februári podpísala s Mercury ročnú zmluvu.

Viac o téme: Brittney Grinerová Phoenix Mercury Los Angeles Sparks
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy