Tottenham nezvládol posledný domáci zápas sezóny, nádej Liverpoolu na Ligu majstrov spasil Firmino

Harry Kane skóruje z priameho kopu Harry Kane skóruje z priameho kopu Zdroj: SITA/AP/John Walton

LONDÝN - Hráči Tottenhamu si opäť skomplikovali cestu do európskych súťaží pre budúcu sezónu. V súboji londýnskych tímov prehrali doma s Brentfordom 1:3. Dva góly hostí dal kamerunský útočník Bryan Mbeumo. "Kohúti" prehrali piatykrát z uplynulých siedmich stretnutí.

Futbalisti Liverpoolu ukončili v Premier League sériu siedmich triumfov v sérii. V sobotňajšom zápase 37. kola Premier League remizovali doma s Aston Villou 1:1. Za hostí skóroval v 27. minúte Jacob Ramsey.

Až v 90. minúte vyrovnal striedajúci Roberto Firmino a zachoval "The Reds" aspoň teoretickú šancu na účasť v budúcom ročníku Ligy majstrov.

Nepremenená penalta ich mohla vyjsť draho

Aston Villa vstúpila do stretnutia lepšie. V 22. min mohol otvoriť skóre Ollie Watkins, no nepremenil penaltu. "Bordovo-belasých" to však nezlomilo a pokračovali v aktivite. Tú pretavili v gól už o päť minút, keď si v preplnenej šestnástke našiel Ramsey center Douglasa Luiza a poslal loptu do siete.

Na snímke stredopoliar Aston Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Alastair Grant

Liverpool po zmene strán tlačil a výsledkom bol gól Firmina po centri Mohamameda Salaha. Brazílčanovi pritom končí v klube kontrakt, presadil sa tak vo svojom poslednom zápase na Anfield Road. Liverpool ukončí sezónu zápasom v Southamptone. Manchester United vyhral na pôde Bournemouthu gólom Casemira a na štvrtom mieste má trojbodový náskok pred Liverpoolom.

Rodák sledoval zápas iba z lavičky

Slovenský gólman Marek Rodák sledoval z lavičky remízu Fulhamu proti Crystal Palace 2:2. O záchranu bojujúci Everton vydoloval aspoň bod z ihriska Wolverhamptonu. V desiatej minúte nadstavenia druhého polčasu sa o to postaral kolumbijský obranca Yerri Mina.