Vlastný gól ich poslal do baráže: Zlaté Moravce budú bojovať o zotrvanie v najvyššej súťaži

Na snímke vľavo brankár Patrik Lukáč (Zlaté Moravce) inkasuje prvý vlastný gól a vpravo sa teší Matúš Marcin (Michalovce)Na snímke vľavo brankár Patrik Lukáč (Zlaté Moravce) inkasuje prvý vlastný gól a vpravo sa teší Matúš Marcin (Michalovce) Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce budú hrať baráž o účasť vo Fortuna lige. Rozhodla o tom ich sobotňajšia prehra na ihrisku Michaloviec 0:1, po ktorej obsadili v tabuľke predposledné miesto. Ich súperom v baráži bude druhý tím II. ligy 1. FC Tatran Prešov.

Pre kapitána domácich Igora Žofčáka to bol posledný zápas v profesionálnej kariére. Michalovský tím premiérovo viedol doterajší asistent Vladimír Rusnák, ktorý v záverečnom zápase sezóny nahradil vo funkcii nedávno odvolaného Norberta Hrnčára.

Hráči Zlatých Moraviec potrebovali na vyhnutie sa baráži zvíťaziť v Michalovciach, v takom prípade by do súboja o Fortuna ligu spadol práve MFK Zemplín. Prípadná remíza by vyhovovala Michalovčanom. Tí začali dôležitý zápas ideálne, keď už od 5. minúty viedli 1:0. Marcinovu strieľanú prihrávku si do vlastnej bránky nešťastne zrazil obranca Toml - 0:1.

Na snímke radosť hráčov Galéria fotiek (6) Na snímke radosť hráčov Michaloviec po góle Zdroj: TASR/Roman Hanc

Prvý polčas priniesol viacero gólových príležitostí na oboch stranách, ale skóre sa nezmenilo. Pre Žofčáka sa skončil zápas, a zároveň aj kariéra, v 67. minúte, keď ho za veľkého aplauzu vystriedal Slebodník. Žofčák si užíval ovácie publika až príliš dlho a videl žltú kartu. Michalovčanom sa napokon podarilo udržať tesný náskok a sezónu zakončili víťazstvom po troch prehrách.

10. kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy - o udržanie sa:
MFK Zemplín Michalovce - FK ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0)
Gól: 5. Toml (vl.). Rozhodovali: Gemzický – Poláček, Jekkel, ŽK: Kanu, Száraz, Žofčák - Galád (mimo ihriska), Brenkus

hlasy:
Vladimír Rusnák, tréner MFK Zemplín Michalovce: "V takomto zápase o vyhnutie sa baráži sme si nezaslúžili byť my ani hostia. Aj my aj oni sme mali šance vyhnúť sa tomu. Vyšli sme z toho víťazne a chcem sa poďakovať chlapcom, pretože je to ich zásluha. Dali sme rýchly gól, no hostia si vytvorili viaceré šance, pri ktorých nás podržal brankár. V druhom polčase sme preukázali veľkú túžbu a priklonilo sa k nám aj šťastie. Ďakujem fanúšikom za to, že nás prišli podporiť a priniesli nám veľmi pozitívnu energiu."

Ivan Galád, tréner FC ViOn Zlaté Moravce: "Je veľmi nepríjemné prehrať takýto zápas vlastným gólom z úvodu zápasu. Myslím si, že v baráži sme spravodlivo. Teraz je na nás, aby sme boli rozumní a využili najbližšie hodiny a dni na to, aby sme baráž zvládli."

Viac o téme: MFK Zemplín Michalovce FC ViOn Zlaté Moravce