Večná nadvláda Tatrana Prešov sa skončila: Považská Bystrica oslavuje majstrovský titul!

Na snímke radosť hráčov Považskej Bystrice po zisku majstrovského tituluNa snímke radosť hráčov Považskej Bystrice po zisku majstrovského titulu Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

POVAŽSKÁ BYSTRICA - Hádzanári MŠK Považská Bystrica sa stali víťazmi Niké Handball extraligy v ročníku 2022/23.

Zisk svojho štvrtého majstrovského titulu v histórii klubu spečatili v sobotnom piatom zápase finále play off, keď na domácej palubovke zdolali Tatran Prešov 26:22 a v sérii triumfovali 3:2 na zápasy. Považania ukončili 15 sezón trvajúcu hegemóniu Prešovčanov.

Na snímke radosť hráčov Galéria fotiek (5) Na snímke radosť hráčov Považskej Bystrice po zisku majstrovského titulu Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

V úvode zápasu boli aktívnejší domáci, ktorých hnala vpred vypredaná hala. Považania sa dostali do vedenia 7:4, na čom mali najväčšiu zásluhu štvorgólový Žilinčík a tiež brankár Kovačin, ktorý zlikvidoval sedemičku Briatku a následne predviedol famózne zákroky pri zakončeniach Fenára. Po dvadsiatich minútach hry viedli domáci už rozdielom piatich gólov.

Hostia hľadali recept na to, ako prekonať domácu defenzívu, preto počas útočenia zvolili hru bez brankára, vďaka ktorej znížili stav na 12:14. Považania držali súpera na dištanc dvoch gólov aj v úvodnej štvrťhodine druhého polčasu a Prešovčanov naďalej "privádzal do šialenstva" zákrokmi Kovačin, ktorý v 45. minúte zlikvidoval aj druhú sedmičku v stretnutí.

Na začiatku záverečnej desaťminútovky sa dvakrát blysol aj hosťujúci brankár Chupryna, ktorý udržal Prešov v hre o titul. Považania však súperovi nedovolili ísť ani raz do vedenia, v závere si postrážili náskok a odštartovali majstrovské oslavy.

finále play off NHE 2022/2023 (na tri víťazstvá) piaty zápas:
MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov 26:22 (14:12)
Najviac gólov: Jurák 6, Žilinčík 5, Sloboda 3 - Lopez 6, Fenár 5/1, Gogola 3. Rozhodovali: Haščík, Rudinský, vylúčenia: 3:3, 7m hody: 2/3 - 1/3, 1400 divákov.
/konečný stav série: 3:2, Považská Bystrica získala titul/