VIDEO Vémola schytal výprask, prvá prehra od zápasu storočia! Kincl obhájil opasok šampióna

Patrik Kincl Patrik Kincl Zdroj: Oktagon MMA

PRAHA - Patrik Kincl porazil v ostro sledovanom titulovom zápase MMA organizácie Oktagon Karlosa Vémolu 3: 0 na body a obhájil titul šampióna v strednej hmotnostnej kategórii. Zároveň oplatil Vémolovi v pražskej O2 aréne päť rokov starú porážku.

"Bola to dlhá cesta s množstvom emócií nielen u mňa, ale aj u fanúšikov," povedal Kincl po zápase, ktorý sa po väčšine odohrával na pletive oktagónu. "Išiel som si za ukončením, to sa nepodarilo. Porazil som ale Karlosa v jeho hlavnej hre a to je viac ako TKO v prvom kole," podotkol.

Zápas ovládol vo všetkých sledovaných štatistikách. Vémola mal navyše tvár výrazne poznačenú údermi. "Údery sú hlavné. To, že sa on na mňa v úvodzovkách valí, nič neznamená. Veril som, že rozhodcovia vedia, ako sa to boduje," uviedol Kincl, ktorý nepochyboval o svojom triumfe.

Kozma postúpil do semifinále Gamechangeru

V druhom hlavnom zápase galavečera porazil David Kozma na body Alexa Lohorého z Francúzska a postúpil do semifinále projektu Tipsport Gamechanger vo welterovej hmotnostnej kategórii o milión eur.

"Čakal som, že bude na take downy pripravený, ale prekvapilo ma, že bol lenivý vstávať," povedal Kozma. "Myslel som, že to bude ťažší zápas. Je zložité ho ukončiť pred limitom, ale ja som bol trpezlivý. Vedel som, že vyhrávam," dodal šesťnásobný šampión Oktagonu v tejto kategórii, ktorý vlani v decembri o pás prišiel po prehre s Brazílčanom Kaikom Britom.

V druhom štvrťfinálovom zápase projektu prinútil Dán Louis Glismann boj "odklepať" Melvina van Suijdama z Holandska tri sekundy pred koncom prvého kola. Ďalšie dva štvrťfinálové zápasy sa uskutočnia 17. júna v Oberhausene

Pukač prehral s Čechom Brožom

Zo slovenských bojovníkov sa na hlavnej karte predstavil iba Róbert Pukač. V tesnom zápase napokon prehral s Čechom Miroslavom Brožom na body. Tento výsledok sa mu nepozdával a súpera vyzval na odvetu. Pukač má po 28 profesionálnych zápasoch bilanciu 16 víťazstiev a 12 prehier.

Druhý zo slovenských zástupcov na turnaji Marek Mazúch predviedol po dvoch prehrách presvedčivý výkon a Taliana Melilla knokautoval v 2. kole. Svoju profesionálnu bilanciu upravil na 7 víťazstiev a 2 prehry.

Nasledujúci hlavný turnaj organizácie Oktagon MMA s poradovým číslom 44 sa uskutoční 17. júna v nemeckom Oberhausene. Jedným z ťahákov by mal byť duel Slováka Pavla Langera s domácim Alexandrom Poppeckom v súboji o titul dočasného šampióna do 93 kg.

Oktagon 43, výsledky:

hlavná karta:

do 84 kg:
Patrik Kincl (ČR) - Karlos Vémola (ČR) /Kincl na body po 5 kolách/

do 77 kg:
David Kozma (ČR) - Alex Lohoré (Fr.) /Kozma na body/

do 77 kg:
Louis Glismann (Dán.) - Melvin Van Suijdam (Hol.) /Glismann na submisiu v 1. kole/

do 84 kg:
Robert Bryczek (Poľ.) - Lee Chadwick (V. Brit.) /Bryczek na KO v 1. kole/

do 71 kg:
Mateusz Legierski (Poľ.) - Matěj Kuzník (ČR) /Legierski na body/

do 77 kg:
Miroslav Brož (ČR) - Róbert Pukač (SR) /Brož na body/

predeliminácie:

do 84 kg:
Marek Mazúch (SR) - Giovanni Melillo (Tal.) /Mazúch na KO v 2. kole/

do 77 kg:
Amiran Gogoladze (Gruz.) - Liam Etebar (V. Brit.) /Gogoladze na body/

do 94 kg:
Marc Doussis (Nem.) - Daniel Toledo (Šp.) /Doussis na submisiu v 1. kole/

do 68 kg:
Ahmed Vila (Bos.) - Kim Thinghaugen (Nór.) /Vila na submisiu v 1. kole/

do 84 kg:
Matěj Daněk (ČR) - Endrit Brajshori (Nem.) /Daněk na submisiu v 2. kole/

Viac o téme: Karlos Vémola Patrik Kincl Oktagon MMA
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Instagram/oktagonmma, Twitter/OKTAGON MMA
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy