Po spackanej sezóne predstavili ďalšiu posilu: Tretia nová tvár v defenzíve Slovana

Na snímke tréneri HC Slovan Bratislava Ján Pardavý a Andrej Podkonický hovoria k hráčomNa snímke tréneri HC Slovan Bratislava Ján Pardavý a Andrej Podkonický hovoria k hráčom Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

BRATISLAVA - Kanadský hokejista Matt Murphy sa stal hráčom HC Slovan Bratislava. Dvadsaťosemročný obranca podpísal s extraligovým klubom ročný kontrakt.

"Má dobré hokejové myslenie a rozohrávku. Určite nám bude platný aj v ofenzívnych činnostiach a presilových hrách," povedal pre klubový web športový riaditeľ Slovana Oto Haščák.

Murphy strávil záver sezóny 2022/2023 v medzinárodnej súťaži Ice Hockey League, v ktorej nazbieral v drese Black Wings Linz v 21 zápasoch 3 body za asistencie. Predtým sa jeho kariéra takmer výlučne odvíjala v nižších zámorských súťažiach ECHL a AHL. Slovenskú extraligu si vyskúšal v štyroch zápasoch v sezóne 2020/2021 v drese Miškovca.

"Je to dobre stavaný obranca, ktorý využíva svoj dlhý dosah s hokejkou. V zložitých defenzívnych situáciách vie zachovať chladnú hlavu a nespanikáriť. Vďaka jeho fyzickým predpokladom je silný v osobných súbojoch a v predbránkovom priestore," poznamenal Haščák.

Murphy je tretia nová tvár v defenzíve "belasých". Klub nedávno informoval aj o angažovaní amerického obrancu Iana Scheida a Slováka Ladislava Romančíka.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Oto Haščák Matt Murphy
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/HC SLOVAN Bratislava
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy