MS V HOKEJI 2023 Proti Slovinsku nás čaká zmena: Vieme, kto bude chytať!

Brankár Stanislav Škorvánek, pred ním obranca František GajdošBrankár Stanislav Škorvánek, pred ním obranca František Gajdoš Zdroj: TASR/Martin Baumann

RIGA - Slovenskí hokejisti dnes nastúpia proti Slovinsku v bránke so Stanislavom Škorvánkom. Po dvoch zápasoch nás teda čaká zmena, Samuel Hlavaj bude iba na striedačke.

"Do bránky pôjde Stano Škorvánek," uviedol krátko pred stretnutím tréner brankárov Peter Kosa.

"Chceme zmenu. Zdalo sa nám, ako kedy ten tím až príliš veril a spoliehal sa na Sama (Hlavaja), že to všetko chytí. On to aj spravil, ale potrebujeme zmenu, impulz a novú energiu," doplnil Kosa.

Škorvánek sa tak vráti po viac ako týždni do bránky našej reprezentácie. V úvode turnaja podržal náš tím v zápase proti Česku a vychytal výhru nad Lotyšskom. "Stano dokázal, že ten zápas, ktorý dostal, vie vyhrať," pokračoval tréner.

Podľa neho to bude pre nášho muža v maske náročný zápas. "Situácie, ktoré budú hroziť z ich protiútokov, presiloviek, ale aj vhadzovaní budú náročné. V tom sú oni veľmi dobrí. Sú to skúsení, rýchli a technickí hráči, ktorí vedia hrať hokej. Aj keď toho možno bude menej, ten brankár musí byť fyzicky, aj psychicky ostražitý a mentálne nastavený, aby tie situácie zvládol," zakončil tréner Kosa.

Viac o téme: Slovensko MS v hokeji Stanislav Škorvánek Peter Kosa
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy