Očakávaná, ale predsa smutná správa: Andy Murray vysvetlil, prečo vynechá Roland Garros

Britský tenista Andy Murray reaguje po prehre nad Talianom Andreou Vavassorim v zápase 1. kola mužskej dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v MadrideBritský tenista Andy Murray reaguje po prehre nad Talianom Andreou Vavassorim v zápase 1. kola mužskej dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Madride Zdroj: TASR/AP/Manu Fernandez

LONDÝN - Trojnásobný grandslamový šampión Andy Murray nebude podľa britských médií štartovať na Roland Garros. Tridsaťšesťročný Škót, ktorý od roku 2019 hrá s bedrovou náhradou, sa chce sústrediť na trávnatú časť sezóny s vrcholom vo Wimbledone.

Dvojnásobný olympijský víťaz hral na parížskej antuke od roku 2017 iba raz. "Ide o to, že v tejto fáze kariéry si už musím správne nastaviť priority. Dobre si uvedomujem, že najlepšie šance na dobrý výsledok mám vo Wimbledone," povedal Murray denníku The Guardian.

Práve na tráve v londýnskom All England Clube získal Murray v rokoch 2013 a 2016 dva zo svojich grandslamových titulov, tretí pridal na US Open. Na Roland Garros sa dostal do finále len raz, v roku 2016 prehral so Srbom Novakom Djokovičom.

Na antuke v tejto sezóne Murray získal prvý turnajový titul od roku 2019. Na začiatku mája triumfoval na challengeri v Aix-en-Provence a na tomto povrchu sa radoval prvýkrát dokonca od roku 2016.

Viac o téme: Roland Garros Andy Murray
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy