V záverečnej etape útočil na výhru: Sagan ukončil Štyri dni Dunkerque v najlepšej desiatke!

Slovenský cyklista Peter SaganSlovenský cyklista Peter Sagan Zdroj: Profimedia

DUNKERQUE - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil na pretekoch Štyri dni Dunkerque konečné 8. miesto. V nedeľňajšej záverečnej 6. etape, ktorá merala 173,7 km a mierila z Avionu do mesta Dunkerque, špurtoval v pelotóne na 11. mieste s rovnakým časom ako víťaz.

V konečnom hodnotení sa posunul o jednu priečku dopredu. Záverečnú etapu vyhral Belgičan Tim Merlier z tímu Soudal-QuickStep. Celkovo si prvú pozíciu postrážil Francúz Roman Gregoire z Groupama-FDJ. Sagan zaostal o 36 sekúnd.

Štyri dni Dunkerque - konečné poradie: 1. Romain Gregoire (Fr./Groupama-FDJ) 21:14:08 hod, 2. Kasper Asgreen (Dán./Soudal-QuickStep) +13 s, 3. Cees Bol (Hol./Astana Qazaqstan) +15, 4. Olav Kooij (Hol./Jumbo-Visma) +17, 5. Brent van Moer (Belg./Lotto Dstny) +20, 6. Ethan Vernon (V. Brit./Soudal-QuickStep) +24,... 8. Peter SAGAN (SR/TotalEnergies) +36

Viac o téme: Peter Sagan Štyri dni Dunkerque