MS V HOKEJI 2023 Vypätá situácia v slovenskom tíme: Hudáček a Hrivík sa pustili do seba

Libor Hudáček a Marek HrivíkLibor Hudáček a Marek Hrivík Zdroj: Športky - TASR/Martin Baumann, SITA/AP/Roman Koksarov

RIGA - Slovenskí hokejisti majú za sebou šiesty zápas na MS v hokeji 2023. V ňom vybojovali dôležité tri body proti Slovinsku, ktoré sa po tomto zápase bude porúčať z A-kategórie.

Slovenskí chlapci opäť nepredviedli ideálny výkon a do posledných sekúnd sme sa museli triasť o výsledok. Viaceré nepresné prihrávky a individuálne chyby rozhorčili aj lídrov nášho tímu.

Napätá situácia prišla aj na konci zápasu. Po záverečnom hvizde sa do seba “pustili” kapitán Marek Hrivík a útočník Libor Hudáček. Zrejme si dohovárali záverečné sekundy zápasu, keď nebolo potrebné strieľať na bránku, ale vyhodiť aspoň puk z pásma.

Hudáček po príchode z trestnej lavice ostal na ľade a nestriedal, aj keď jeho formácia v hre nebola. Keď dostal puk na svoju hokejku, zrejme chcel streliť gól do prázdnej bránky, ale bolo z toho len zakázané uvoľnenie a náš tím opäť tŕpol.

Takáto atmosféra v našom tíme neprospieva nikomu. Namiesto toho, aby sa kolektív pred záverom základnej časti utužil, prichádzajú slovné roztršky, ktoré môžu kabíne iba poškodiť a nahlodať sebavedomie.

Ostane to medzi nami

Po zápase sa k inkriminovanej situácii vrátil aj Marek Hrivík. Ten novinárom v mixzóne povedal, že žiadne informácie vynášať nebude, ale konflikt so spoluhráčom priznal.

"To, čo sa stalo, zostane medzi nami. Potrebovali sme si niečo povedať, ale všetko zostane v kabíne," uviedol krátko po zápase.

Na snímke hráči Slovenska Galéria fotiek (16) Slovenskí hokejisti sa radujú z víťazstva Zdroj: TASR/Martin Baumann

"Sme dobrá partia, ale v zápase to musíme ukázať. Najmä v situáciách, kedy ide o veľa. Treba myslieť na to, čo máme na drese vpredu (znak) a nie vzadu (meno)," pokračoval kapitán našej reprezentácie.

Svoj kritický pohľad dal aj k zápasu, kde podľa neho mužstvo opäť neukázalo svoju dobrú tvár. "Stále v zápasoch zlyhávame. Bolo to naše existenčné stretnutie, potrebovali sme predviesť dominantný výkon a získať tri body. Namiesto toho sme to zas nechali na pleciach brankára. To sa nám nemôže stávať," zakončil sklamane po zápase Hrivík.

Viac o téme: Libor Hudáček Slovensko MS v hokeji Marek Hrivík
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy