VIDEO Po výprasku v Lige majstrov ďalšia horká pilulka: Real padol vo Valencii a klesol za Atlético

Víťazné oslavy futbalistov ValencieVíťazné oslavy futbalistov Valencie Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

MADRID - Futbalisti Valencie CF zvíťazili v 35. kole španielskej La Ligy pred domácim publikom nad Realom Madrid 1:0.

"Biely balet" tak tri kolá pred koncom súťaže klesol v tabuľke až na tretie miesto za Atlético Madrid, na ktoré stráca jeden bod. O víťazstve domácich rozhodol v 33. minúte presným zásahom dvadsaťjedenročný útočník Diego López.

V siedmej minúte nadstaveného času dostal brazílsky útočník Vinícius Junior z Realu červenú kartu pre nešportové správanie. Valencia vďaka triumfu stúpla na 13. priečku pred Almeriu.

Atlético Madrid zvíťazilo v domácom stretnutí nad Atleticom Osasuna 3:0. Deviata Osasuna stráca na ôsmu Gironu iba jeden bod.

Rayo Vallecano podľahlo na domácom štadióne Espanyolu Barcelona 1:2. Hostia v tabuľke figurujú na devätnástej priečke. V boji záchranu zaostávajú za sedemnástym Getafe iba o jeden bod. Vallecano sa nachádza na jedenástej pozícii a na desiatu Sevillu stráca jeden bod, pričom Sevilla má ešte zápas k dobru.