VIDEO Ako Dárius Rusnák v časoch najväčšej slávy: Dámy a páni, toto je naj gól hokejovej sezóny

Matúš Paločko v šanci proti Dukle TrenčínMatúš Paločko v šanci proti Dukle Trenčín Zdroj: SITA/AP/Roman Hanc

MICHALOVCE - Slovenský hokejový útočník Matúš Paločko z HK Dukla Ingema Michalovce sa stal druhým držiteľom Ceny Borisa Sádeckého za najkrajší gól v extraligovej sezóne.

Svojím hlasovaním o tom rozhodli fanúšikovia, ktorých najviac upútal jeho presný zásah zo zápasu 16. kola proti Nitre. Premiérovým držiteľom ocenenia sa stal v roku 2022 Dávid Šoltés z Banskej Bystrice.

Víťaz Ceny Borisa Sádeckého vzišiel z hlasovania fanúšikov, ktorí vyberali spomedzi držiteľov ocenenia Krištáľový puk za najkrajší gól v jednotlivých mesiacoch sezóny. Paločko triumfoval v novembri. Okrem neho sa o celkové prvenstvo uchádzali aj Tomáš Záborský (september), Joakim Thelin (október), Dávid Skokan (december), Jake Elmer (január) a Denis Paršin (február).

Paločko strelil najkrajší gól sezóny v domácom zápase, keď v 43. minúte upravil na priebežných 3:2. Útočník Michaloviec vošiel do útočného pásma, naznačením strely zmiatol obrancu aj brankára, obišiel bránku a "rusnákovsky" prekonal Matta O´Connora v nitrianskej bránke.

Viac o téme: Matúš Paločko HK Dukla MIchalovce
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Tipos Extraliga
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy