Láska všade navôkol: Prešla si ruským peklom, vrátila sa do amerického raja a srší štastím

Brittney Grinerová (vpravo) počas prvého domáceho zápasu po návrate z RuskaBrittney Grinerová (vpravo) počas prvého domáceho zápasu po návrate z Ruska Zdroj: SITA/AP/Ross D. Franklin

PHOENIX - Emotívne prijatie zažila basketbalistka Brittney Grinerová v prvom domácom zápase za Phoenix po minuloročnom prepustení z ruského väzenia, kde strávila desať mesiacov.

Pred nedeľným zápasom proti Chicagu zaznela v zaplnenej hale skladba Coming Home a vyše 14 tisíc divákov búrlivo aplaudovalo v stoji, keď tridsaťdvaročná hviezda nastupovala na palubovku.

"Bože, to bolo neuveriteľné. Neviem, či som od strednej školy hrala pred toľkými ľuďmi," uviedla Grinerová po zápase, ktorý Phoenix prehral 69:75 a neuspel ani v druhom stretnutí v novej sezóne WNBA. Dvojnásobná olympijská šampiónka nazbierala 27 bodov a 10 doskokov.

"Bolo to veľmi emotívne a veľmi príjemné. Je to súčasť uzdravovacieho procesu, vypustiť to von. Trochu som sa hanbila," komentovala svoje dojatie z reakcie publika, kde boli aj jej rodičia. "Nevedela som, kedy a či sa to ešte niekedy stane. Mať ich tu, tráviť s nimi čas, hrať pred nimi. To ma dohnalo k slzám. Áno, dostalo ma to," povedala Grinerová.

Vlani vo februári bola zatknutá na moskovskom letisku, pretože pri sebe mala náplne do elektronickej cigarety obsahujúcej konopný olej. V auguste ju súd za pašovanie drog poslal na deväť rokov do väzenia. Na slobodu sa dostala v decembri vďaka výmene za ruského obchodníka so zbraňami Viktora Buta.

Viac o téme: Brittney Grinerová WNBA Phoenix Mercury
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy