MS V HOKEJI 2023 Fanúšikovia čakajú, Pánik zaryto mlčí: Zbytočná vojna, ktorá neprospieva nikomu

Slovenský hokejový reprezentant Richard Pánik po tréninguSlovenský hokejový reprezentant Richard Pánik po tréningu Zdroj: TASR/Martin Baumann

RIGA - Jediný strelec gólu, muž stretnutia a o zápase od neho nezaznelo ani slovo. Reč je o útočníkovi Richardovi Pánikovi, ktorý už niekoľko rokov zaryto mlčí a slovenskí fanúšikovia netrpezlivo čakajú.

Vojnovú sekeru s novinármi na Slovensku vykopal pred pár rokmi, keď ešte pôsobil v zámorskom tíme Arizona Coyotes. Po jednom zo zápasov bol v bare a značne potužený alkoholom skončil v policajnej cele. Samozrejme, na Slovensku sa táto správa rýchlo rozšírila a konflikt bol na svete.

Od toho momentu z jeho úst pre slovensky hovoriaceho novinára zazneli slová len počas domácich MS, ešte v roku 2019. Aj to po tlaku Miroslava Šatana. Aj to len jednoduché odpovede. 

Žiadne slová sme od neho nepočuli ani na prebiehajúcom šampionáte v Rige. Švajčiarski novinári sa však dočkali. Im ponúkol rozhovor v angličtine, Slovákom nie. V pozápasovej mixzóne sa ho vždy snažil niekto osloviť, od Pánika však prišlo len rázne "Nie!" Niekedy pridal aj škodoradostný úsmev.

Ak nechcel hovoriť po úvodných zápasoch, včera by sa jeho hodnotenie zápasu náramne hodilo. Ako jediný dokázal prekonať slovinského brankára a bol jedným z hrdinov stretnutia.

S dvojkrížom na hrudi však opäť smelo odkráčal popri novinároch a opäť zaznelo nie. Pri druhom pokuse osloviť ho, sa do vzduchu vzniesli aj poriadne ostré slová: "Nepíšte kk***....!"

To, či je takéto správanie hodné slovenského reprezentanta, už necháme na vás. Túto "vojnu" s novinármi by ale mal čo najskôr ukončiť. Neprospieva to nikomu.

Namiesto toho, aby povedal pár slov a jeho myšlienok k jednotlivým zápasom, sa iba skrýva za spoluhráčov a odmieta hovoriť. Slovenský divák by ale rád poznal jeho reakcie.

Viac o téme: Richard Pánik Slovensko MS v hokeji
  • Autor: © Zoznam/Martin Turčin
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy