VIDEO Čarovné chvíle, pre aké oddane fandíme: Po 20 rokoch sladučký postup do Ligy majstrov

Alexander Isak (vpravo) v zápolení s Timothym CastagnemAlexander Isak (vpravo) v zápolení s Timothym Castagnem Zdroj: SITA/AP/PA/Owen Humphreys

NEWCASTLE - Futbalisti Newcastlu United sa po 20 rokoch opäť predstavia v Lige majstrov. Miestenku v prestížnej súťaži si definitívne zabezpečili vďaka bezgólovej domácej remíze s Leicestrom City v 37. kole Premier League.

Pred záverečným zápasom sezóny na pôde Chelsea majú pred piatym Liverpoolom v tabuľke najvyššej anglickej súťaže štvorbodový náskok.

Slovenský brankár Martin Dúbravka sedel v dueli s Leicestrom na lavičke Newcastlu, prednosť opäť dostal Nick Pope. "Straky" mali počas celého zápasu územnú prevahu a vypracovali si množstvo vyložených šancí, hostí viackrát zachránila žrď.

Po zápase vypukli na tribúnach St. James Parku veľké oslavy, fanúšikovia skandovali meno trénera Eddieho Howea, ktorý absolvoval s hráčmi oslavné kolo a mávali transparentmi s jeho podobizňou.

"Je to nádherný večer, cítim obrovskú úľavu. Pred začiatkom sezóny sme v kútiku duše snívali o účasti v európskych klubových súťažiach, no nečakali sme, že by sme mohli skončiť v prvej štvorke. V minulej sezóne sme sa zachraňovali a za hlavný cieľ sme si dali skonsolidovať mužstvo. Celý tím si zaslúži obrovský kompliment, chalani boli neskutoční," uviedol Howe pre akreditované médiá.

Čarovné momenty po spečatení Ligy majstrov

Postup do Ligy majstrov označil za kolektívne dielo: "Hráči museli zvládnuť veľkú fyzickú záťaž. Okrem Premier League bojovali aj v anglickom Ligovom pohári, v ktorom postúpili až do finále. Počínali si naozaj bravúrne, obdivuhodne to zvládli aj mentálne. Tvrdo pracovali a postup medzi európsku smotánku je sladkou odmenou za všetku tu drinu." Newcastle je tretí o bod pred Manchestrom United, ktorý má zápas k dobru.

Leicester je prvý pod čiarou zostupu na 18. mieste a záchranu už nemá vo svojich rukách. V záverečnom kole privíta West Ham a zachrániť sa môže už iba na úkor Evertonu, ktorý má o dva body viac a na záver súťaže bude hostiť Bournemouth.

"Chceli sme, aby sme aj pred záverečným kolom mali šancu na záchranu, čo sa nám podarilo. O tom, že v Newcastli sme sa sústredili vyložene na obranu, sa nechcem baviť, účel svätil prostriedky. Teraz nám nezostáva nič iné, ako zdolať West Ham a čakať na zakopnutie Evertonu," povedal dočasný tréner Leicestru Dean Smith.

Viac o téme: Premier League Newcastle United Eddie Howe
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Optus Sport
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy