Horúca diskusia pred štartom Roland Garros: Pálčivé body, ktoré by vám rozhodne nemali ujsť

Trofeje pre víťaza a víťazku mužskej a ženskej dvojhry sú vystavené počas žrebu grandslamového turnaja Roland Garros v ParížiTrofeje pre víťaza a víťazku mužskej a ženskej dvojhry sú vystavené počas žrebu grandslamového turnaja Roland Garros v Paríži Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

BRATISLAVA/KOŠICE – Chladná zima i vrtošivá jar plná dažďa a striedavého počasia je, zdá sa, definitívne zabudnutá a v kalendári sa pomaly prehupneme do júna.

Tento fakt bezpochyby znamená, že tenisoví lakotníci už odpočítavajú posledné hodiny, pretože sa blíži sviatok nášho milovaného športu - druhý grandslam sezóny menom Roland Garros, alebo French Open, ak chcete.

Iste, iste, tenisová sezóna je perpetuum mobile kolotoč od januára až do novembra, ale predsa, dajme si ruku na srdce, aké turnaje pútajú našu pozornosť najväčšmi? Pravdaže, sú to štyri grandslamy, kde sa elita oddeľuje od výborných hráčov, výborní od ľahko nadpriemerných, nadpriemerní od priemerných, a tak ďalej.

Ani my v redakcii sme nemali počas jari vyložené nohy a pozorne sme sledovali dôležité podujatia, či už hardovej sezóny, alebo podniky antukovej časti. Teraz vám prinášame malé či väčšie preview blížiaceho sa turnaja na parížskej antuke. Uspeje Novak Djoković napriek kolísavej forme? Je Carlos Alcaraz pripravený ovládnuť French Open a využiť neúčasť Rafaela Nadala? Kto bude čiernym koňom? 

A čo ženské osadenstvo? Bude sa tešiť niekto z najväčšej trojky favoritiek - Iga Swiateková, Aryna Sabalenková alebo Jelena Rybakinová? Alebo Karolína Muchová? Barbora Krejčíková? Jelena Ostapenková? Mien je veľa, miesto na tróne len jedno.

Usaďte sa, spravte si rannú horúcu kávu, vezmite do rúk nugátový croissant po vzore krajiny, v ktorej sa odohrá Roland Garros, a v pokoji si prečítajte preview od nás, dvoch redaktorov - Patrika Semana a Ondreja Hercega, aby ste vedeli, čo môžete (ne)očakávať od nedele 28. mája na parížskych dvorcoch.

Tak sa pustite do čítania, priatelia!

1. Antuková časť sezóny vyvrcholí na prelome mája a júna na Roland Garros. Ako hodnotíš doterajší priebeh jari? Na čo všetko sa počas blížiaceho sa grandslamu môžeme tešiť?

OH: Hodnotenie jari je podľa mňa otázka, ktorú by sme mohli preberať v samostatnom hodinovom podcaste, možno ani toľko času by nestačilo, preto vyberám jedno meno, ktoré maximálne vyčnievalo – Carlos Alcaraz.

Nový mladý kráľ Španielska odohral od konca Australian Open sedem turnajov, pričom na šiestich z nich došiel až do semifinále a štyri z nich vyhral. Toto samo osebe z neho robí najväčšieho ašpiranta na titul v areáli parížskeho grandslamového podujatia.

Iste, nielen mňa zaskočila prehra v Ríme proti Maďarovi Fábiánovi Marozsánovi, no na obranu Carlita môžem povedať, že maďarský hráč pôsobil v dueli neuveriteľne sebavedomým dojmom – hral aktívne, útočne, nebál sa prípadných chýb a išiel viac za víťazstvom, takisto bolo na ňom cítiť väčšiu energiu. Som však presvedčený, že Carlos túto prehru hodil za hlavu a je plne sústredený na parížsku antuku.

Španielsky tenista Carlos Alcaraz Galéria fotiek (7) Carlos Alcaraz odvracia loptičku počas turnaja ATP Masters 1000 v Ríme Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

A na čo sa môžeme tešiť? Na množstvo krásnych zápasov, určite aj nečakané prekvapenie a koniec niektorého z vyššie nasadených hráčov pred záverečnou fázou alebo druhým týždňom.

Rád by som upriamil pozornosť na prvé dve kolá a zaujímavé zápasy v nich – Félix Auger-Aliassime proti Fabiovi Fogninimu, v druhom kole môže prísť k duelom Dominic Thiem – Borna Čorić i Stan Wawrinka vs. Thanasi Kokkinakis.

Zvedavý som i na prvokolové zápolenie Jiřího Lehečku proti Janovi-Lenardovi Struffovi. Verím tiež, že od organizátorov sa nedočkáme nelogických rozhodnutí a pri programe jednotlivých dní použijú zdravý sedliacky rozum, aby neprišlo k situácii, že naraz budú hrať napríklad Alcaraz a Djoković. Taktiež ma teší, že predpoveď počasia aspoň na prvé dni vyzerá priaznivo a bez dažďa.

PS: Antuková sezóna bez participácie Rafaela Nadala je niečím novým, nepoznaným a zároveň ochudobňujúcim, ale aj tak si ju vychutnávam plnými dúškami a už sa nemôžem dočkať štartu druhého grandslamového turnaja v roku.

Očakávam tenisový sviatok s jedným hlavným mužským favoritom i jednou hlavnou ženskou favoritkou, no zároveň šípim, že budeme svedkami grandslamu, na ktorom sa môže stať doslova čokoľvek.

Nádejam sa, že aj napriek absencii najlepšieho antukára v histórii nás čaká naozaj nezabudnuteľný ročník Roland Garros a dva týždne absolútne perfektného tenisu, ktorý dvíha ľudí zo sedadiel i z gaučov. A bodaj by potešil aj slovenských fanúšikov.

2. Carlos Alcaraz vstupuje na francúzsku pôdu ako svetová jednotka a zároveň najväčší favorit. Španiel je mladý, dravý, sebavedomý a na konte už má titul z US Open. Je však pripravený ovládnuť aj najťažší z turnajov veľkej štvorky a zdvihnúť nad hlavu Pohár mušketierov?

OH: Ej, zase Carlito. Keďže som rozšírene odpovedal v prvej otázke, tú druhú môžem mierne skrátiť, všakže? (smiech). Je to neuveriteľné, ale Carlos oslavoval tento mesiac iba 20. narodeniny, už má na konte 10 titulov, medzi nimi i grandslam, v kapse i post svetovej jednotky.

Či je pripravený? Stopercentne áno, formou a sebavedomím nepochybne, môže ísť s pokojom do akéhokoľvek zápasu. Takže narichtovaný na titul rozhodne je, či ho dosiahne, na to si netrúfam odpovedať. Môžem však povedať, že ho v súčasnej forme považujem za najväčšieho favorita mužského pavúka.

PS:  Pri neúčasti Rafu Nadala, bossa parížskej antuky, by na uvoľnený trón mohol konečne zasadnúť jeho krajan a snáď aj nástupca. Aspoň tak znejú želania veľkej väčšiny latinskoamerického publika. Papierové predpoklady hovoria v Alcarazov prospech, lenže papier sa okrem iného dá počmárať, roztrhať a zahodiť do koša.

Nebudem chodiť okolo horúcej kaše, aj pre mňa je dvadsaťročný zázrak z El Palmaru top favoritom na titul. Nechajme sa prekvapiť, čo nám ukáže počas dvojtýždňového francúzskeho dobrodružstva, ale musíme uznať, že na jarných antukových turnajoch hral ako z partesu. Ovládol 500-ku v Barcelone i tisícku v Madride, väčšinou mimoriadne pohodlným spôsobom, veď na ceste za titulmi stratil len dva sety.

Carlos Alcaraz oslavuje s Galéria fotiek (7) Môj dom, môj hrad! Carlos Alcaraz oslavuje s víťaznou trofejou Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

A že na generálke v Ríme skončil už v treťom kole na rakete málo známeho Maďara Fábiána Marozsána? V poriadku, stane sa.

Rád by som upriamil pozornosť na pavúka Roland Garros. Ten svetovú jednotku rozhodne nepotešil. Alcarazovu spanilú jazdu môžu pokojne uťať mimoriadne nebezpeční a zdatní antukári Lorenzo Musetti (4. kolo), či Stefanos Tsitsipas (štvrťfinále). Nehovoriac o prípadnom veľkolepom semifinále (resp. predčasnom finále) s Novakom Djokovičom.

Tak, či onak, na preslávených štadiónoch Philippea Chatriera a Suzanne Lenglenovej uvidíme neobyčajne hladného a motivovaného Carlosa Alcaraza, o tom prakticky vôbec nepochybujem. Ako nezávislý pozorovateľ schuti chrúmem popcorn...

3. Štrnásťnásobný šampión Rafael Nadal sa po prvý raz od roku 2004 nepredstaví na Roland Garros a nebude tak môcť zaútočiť na rekordný 23. grandslamový titul. Antukový kráľ zároveň pripustil, že sezóna 2024 bude pravdepodobne jeho posledná na profesionálnom okruhu. Ruku na srdce – vieš si vôbec predstaviť French Open bez španielskeho býka? A čo myslíš, zvládne Rafa rovnako veľkolepý návrat, aký sa v roku 2017 podaril jeho rivalovi i kamarátovi Rogerovi Federerovi?

OH: Poviem ti to takto. Ako fanúšikovia Manchestru United sme boli zvyknutí na Sira Alexa Fergusona. 27 rokov bol samozrejmosťou a keď sa rozhodol skončiť, zostalo prázdno. Všetko také divné. Pravdaže, tenis je v omnoho lepšej situácii než vtedajší United, ale bude zvláštne nevidieť Nadala na dvorcoch French Open.

Osobne som presvedčený, že ak sa Rafa nebude cítiť stopercentne fit ani počas leta i jesene, tak by nemal siliť svoju túžbu na návrat a zobrať si príklad z Fedexa v 2016. Nech si vezme čas, dolieči všetky šrámy a vráti sa na Australian Open 2024. Ak má byť budúca sezóna v podaní Rafu posledná, tak nech je tak veľkolepá, ako si zaslúži taká legenda jeho rangu, ideálne aj s nejakým grandslamom.

PS:  Na jednoduchú otázku – jednoduchá odpoveď. Nie, neviem. Rafa je stelesnením Roland Garros, dokonalým symbolom antuky a všetkého, čo k nej patrí.

Nikto nikdy nevyhral toľko titulov na jednom mieste, ako práve Malorčan v metropole Francúzska. Jeho štrnásť primátov spod Eiffelovky (už len pri pomyslení na toto číslo, mi po tele prebehnú zimomriavky) sa javí ako neprekonateľný rekord a celkom určite jeden z najobdivuhodnejších výkonov jednotlivca v histórii športu.

Len skutočne bezcharakterný a neempatický človek môže mať radosť z toho, že Nadal vynechá svoj najzbožňovanejší turnaj. Rafa spravil najlepšie možné rozhodnutie. Nemá zmysel ísť hlavou proti múru. Obzvlášť, ak ide o zdravie. Doma má krásnu manželku, polročného synčeka a teraz aj dostatok času, aby našiel vhodnú metódu liečby, dobil baterky a nabral energiu na (zrejme) posledný rok kariéry. A ja mu zo srdca želám veľa šťastia.

Rozprávať o perfektnom comebacku, v štýle Rogera Federera a jeho fenomenálneho roku 2017, by bolo nateraz predčasné i prehnané. Kedy, v akej forme a či vôbec sa Nadal vráti, ukáže až čas. Jedno je isté, kráľ antuky si zaslúži kráľovskú a nezabudnuteľnú rozlúčku. Ideálne budúci rok na French Open. S Pohárom mušketierov v ruke.

4. Pri absencii Rafaela Nadala má srbský fenomén Novak Djokovič skvelú šancu zaútočiť na rekordný 23. grandslamový titul. Najväčší otáznik visí nad formou, resp. zdravotným stavom najdlhšie slúžiacej svetovej jednotky v histórii tenisu. Dokáže sa Nole opäť raz skonsolidovať alebo máme očakávať návrat do starých koľají skôr až na Wimbledone?

OH: Ak hráč vstupuje do Roland Garros so sezónnou bilanciou 20 výhier a štyri prehry, nik si nedovolí pochybovať o jeho forme. Lenže Novak mi pripadá zvláštne, akoby bez drajvu, i keď u neho sme si zvykli, že zdanie môže klamať.

Verím, že by bol najradšej, ak by bol absolvoval americké Sunshine Double namiesto Dubaja, a získal potrebnú zápasovú prax smerom do ďalšej časti sezóny, ale musel prijať krutú realitu.

V prípade mentálneho velikána si teda myslím, že sa skonsoliduje, v najpriaznivejšom scenári tak, aby nabral sebavedomie počas prvého týždňa, zbytočne sa nevytrápil a postupne si formu prenášal ďalej. Ak hviezdy dajú, tak semifinále proti Alcarazovi môže byť tzv. predčasným finále celého turnaja.

PS: Kam sa belehradský velikán dostaví, tam sa od neho očakáva prinajmenšom finálová účasť, v lepšom prípade rovno turnajový titul. Mnohí experti, novinári i fanúšikovia, však aktuálne zastávajú názor, že súčasná situácia okolo Novaka Djokoviča indikuje skôr možný parížsky "neúspech", ako reálny útok na rekordný grandslamový titul.

Dámy a páni, veľký pozor... Prosím, majte na pamäti staré známe pravidlo – ak podceníte jedného z najlepších a najzarputilejších športovcov všetkých čias, môžete sa sakramentsky popáliť. Nepopieram, že srbský fenomén sa nenachádza v ideálnom rozpoložení. Rozpačité výsledky, podlomené zdravie, emočné výlevy na kurte, aj smerom k vlastnému tímu. Lenže...

Novak Djoković Galéria fotiek (7) Najlepší obojručný bekhend histórie? Tradične plne sústredený pohľad Novaka Djokoviča Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini

Snáď miliónkrát sa stalo, že Novak sa dokázal skonsolidovať a keď už išlo do tuhého, prepol na vyšší výkonnostný stupeň. V tejto fáze kariéry musíme odlišovať Novaka Djokoviča na bežnom turnaji od Novaka Djokoviča na grandslamovej pôde. Sám priznal, že väčšinu energie a pozornosti investuje do turnajov veľkej štvorky, aby na nich bol stopercentne pripravený a získal čo najviac trofejí.

Pokiaľ nenájde stratenú hernú ani mentálnu pohodu a nenadviaže na prvenstvá z rokov 2016 a 2021, svet sa nezrúti. Ďalšia šanca by mohla prísť už na júlovom Wimbledone. Nezabúdajme, že tráva sedí jeho štýlu hry, založenom na predvídavosti, inteligencii a dokonalom čítaní diania na kurte, nepochybne viac, než fyzicky vyčerpávajúca antuka.

Najslávnejší grandslam je ale stále príliš ďaleko, preto nechajme takéto špekulácie bokom a sústreďme sa na Roland Garros. Pevne verím, že uvidíme najlepšiu možnú verziu Novaka Djokoviča.

5. Ako to už býva zvykom, predvídať meno ženskej víťazky grandslamového turnaja je naozaj zaťažkávacia úloha. Isteže, hlavnú favoritku celkom určite nájdeme v osobe Poľky Igy Swiatekovej, dvojnásobnej šampiónky French Open. Kto má najväčší potenciál na podkúrenie prvej hráčke sveta?

OH: Iga Swiateková, Aryna Sabalenková a Jelena Rybakinová, všakže? Toto by mali byť tri hlavné favoritky vzhľadom na aktuálnu fazónu, kvalitu i postavenie v rebríčku. Za 20 rokov pravidelného sledovania tenisu si uvedomujem, že k prekvapeniam jednoducho dochádza na stálej báze a aj u žien sa môžeme pokojne dočkať ďalšieho šoku z mnohých.

Tým nemyslím celkovú víťazku, ale napríklad nečakanú participantku v najlepšej štvorke. Z môjho osobného pohľadu budem drukovať i Petre Kvitovej, ktorej doterajším maximom na RG sú dve semifinále (2012 a 2020). Otázkou zostáva, v akej forme sa nachádza po zranení stehna, pre ktoré nehrala prakticky dva mesiace, ak si odmyslíme madridský zápas proti Niemeierovej.

Navyše, prvé kolo jej doprialo nepríjemnú súperku v podobe Talianky Cocciarettovej, ktorá sa cíti na antuke najlepšie zo všetkých povrchov. Ak zvládne prvý týždeň a naberie hernú formu, tak by mohla zamiešať kartami. Na víťazku však tipujem jednu z hore vymenovaného tripletu. Ale ako sa hovorí, nik z nás nie je neomylný a pri ženskom tenise platí toto tvrdenie stonásobne.

PS: Naozaj veľmi ťažko sa predikuje, ktorá z dám nájde na druhom grandslame roka potrebnú formu a docvála až za titulom. Ale buďme radi. Aj v spomínanej nepredvídateľnosti spočíva atraktivita ženského tenisu.

Slovami klasika Johna McEnroea, ak by sme chceli hyperbolizovať, mohli by sme povedať, že stačí vziať celú prvú päťdesiatku rebríčka WTA, napísať jednotlivé mená na lístočky, hodiť ich do klobúka, vylosovať z neho dvadsať – tridsať najperspektívnejších tenistiek, a z tohto zoznamu môže uspieť absolútne ktorákoľvek.

Poľská tenistka Iga Swiateková Galéria fotiek (7) Svetová jednotka Iga Swiateková je najväčšou favoritkou na titul Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

Najviac žetónov v osudí má Iga Swiateková. Na dvorcoch v Boulonskom lesíku sa cíti ako ryba vo vode, má solídnu formu a pokiaľ vybehne na kurt stopercentne fit (kvôli zraneniu pravého stehna odstúpila z turnaja v Ríme) a bude sa môcť oprieť o svoju celoplošnú hru, môže pridať do zbierky už tretí titul z Roland Garros a celkovo štvrtú grandslamovú trofej.

Kto môže odstaviť dvadsaťjedenročnú Poľku od ďalšieho triumfu? Som naozaj zvedavý, ako sa bude dariť nasadenej dvojke Aryne Sabalenkovej a štvorke pavúka Jelene Rybakinovej. Ani jedna z uvedených hráčok nepovažuje antuku za svoj preferovaný povrch, avšak prípravné turnaje im celkom vyšli a bol by v tom čert, keby sme ich nezaradili do okruhu favoritiek aj pred majorom v Paríži.

6. Poďme sa trochu pobaviť o slovenskej stope na druhom grandslame roka. V Boulonskom lesíku sa v hlavnej súťaži predstaví štvorica našich hráčov – Alex Molčan, Anna Karolína Schmiedlová, Kristína Kučová a "lucky loserka" Viktória Hrunčáková. Prirodzene, najväčšiu šancu na prienik do druhého týždňa má Alex Molčan. Budú slovenské esá príjemným prekvapením alebo opäť sa máme pripraviť na nemastné-neslané výkony a skoré vypadnutia?

OH: Pravdaže, je mrzuté, že v mužskom pavúku máme iba jedného zástupcu, a to Alexa Molčana. Možno by ste si povedali, že žreb k nemu nebol príliš milosrdný, najmä pri pohľade na možného druhého súpera – Sašu Zvereva. Avšak treba prihliadnuť na fakt, že nemecký hráč bol ešte v piatok večer v semifinálovom osudí turnaja v Ženeve, vzdialenej od Paríža približne 550 kilometrov, a vypadol s Čiľanom Nicolasom Jarrym.

Už dlho mi vŕta v hlave, prečo majú top hráči potrebu vysilovať sa týždeň pred turnajmi veľkej štvorky na podujatiach ATP 250. Okrem Zvereva sa tohto diskutabilného počinu dopustil aj Casper Ruud. Tým nechcem povedať, že Molčan má zaručenú výhru, isteže nie, najskôr musí prejsť cez domáceho Gastona, ale zatiaľ čo tí najlepší už sú v Paríži, tak Zverev sa celý týždeň "potácal" niekde na západe Fedexovej rodnej hrudy.

Čo sa žien týka, mrzí ma prehra Viki Hrunčákovej vo finále kvalifikácie, keďže chýbal naozaj jeden víťazný set. Našťastie, napokon sa v hlavnej súťaži predstaví ako "lucky loserka". Budem teda veriť, že Kaja Schmiedlová čo najviac potrápi jedenástku ženskej časti, 26-ročnú Rusku Veroniku Kudermetovú. A ak by tenisoví bohovia dali zázrak, v druhom kole nás čaká slovenský súboj Karolíny proti Kristíne Kučovej.

PS: Nebudeme si klamať... Slovenský tenis sa dlhodobo zmieta v kríze, niet preto divu, že ani naši muži, ani ženy rozhodne nepatria ku kandidátom na prienik do druhého týždňa Roland Garros. Radšej nemajme žiadne veľké očakávania, vyhneme sa tak sklamaniu.

Áno, jednoznačne, Alex Molčan je veľmi zaujímavý antukár, navyše ľavák, a zo Slovákov je to určite on, kto má najväčšiu šancu dosiahnuť solídny výsledok. Pred štartom turnaja vyhlásil, že by rád prekonal svoje doterajšie grandslamové maximum, ktorým je 3. kolo z US Open 2021 a Wimbledonu 2022.

Alex Molčan na turnaji Galéria fotiek (7) Jemnučký volej slovenského tenistu Alexa Molčana Zdroj: SITA/AP/Antonietta Baldassarre

Žiaľ, zverencovi Mariána Vajdu a Karola Becka chýba potrebná herná pohoda. V úvodnom kole vyzve domáceho tenistu Huga Gastona, ak uspeje, v tom druhom si pravdepodobne skríži rakety s trápiacim sa Alexom Zverevom. Nevylučujem, že prekvapí, no musí hrať lepšie ako v uplynulých mesiacoch. Naše baby detto. Ako správni fanúšikovia budeme Slovákom a Slovenkám držať palce a tešiť sa z každého víťazstva. Pome!

7. Tenisová zemeguľa sa netočí iba okolo stálic svetovej scény – Novaka Djokoviča, Carlosa Alcaraza či Igy Swiatekovej. Šancu na úspešné ťaženie turnajom, obzvlášť v súčasnej dobe, majú aj iní tenisti a tenistky. Koho pasuješ za čierneho koňa antukového vrcholu roka?

OH:  Predstav si, že vstupuješ do turnaja s ročnou bilancou 20-6, ale nie si považovaný za favorita, pretože si tu doteraz uhral maximálne tretie kolo. Hovorím o Belinde Benčičovej, ktorá bude mojím čiernym koňom ženského pavúka aj napriek tomu, že za ostatných šesť týždňov nehrala pre zranenie. Verím, že rýchlo nájde herný rytmus a nepríde k rýchlemu vypadnutiu.

Taktiež ma mierne prekvapuje, že nečítam o Barbore Krejčíkovej. Česká víťazka z 2021 môže podkúriť nejednej favoritke. Ak pôjde všetko podľa plánov, vo štvrtom kole by mala obstarať zápas proti Ige Swiatekovej.

PS: Ponúka sa hneď niekoľko mien, ak by som si mal vybrať len jedného muža a jednu ženu, volím Holgera Runeho a Jelenu Ostapenkovú.

Dánsky mladík surfuje na víťaznej vlne a hoci nepatrí k trom hlavným ašpirantom na Pohár mušketierov, nespomenúť jeho meno medzi možnými čiernymi koňmi turnaja, by sa rovnalo zločinu. Za všetko hovorí Runeho bilancia z uplynulých týždňov – titul v Mníchove a finále na podujatiach ATP Masters 1000 v Monte Carle a v Ríme.

Prial mu aj žreb. V jeho časti pavúka nie je ani Alcaraz, ani Djokovič. Žeby jedného z nich vyzval v boji o titul? Dnes hypotéza, o dva týždne, možno, realita.

Dánsky tenista Holger Rune Galéria fotiek (7) Dámy a páni, Holger Vitus Nødskov Rune. Žeby čierny kôň Roland Garros? Zdroj: SITA/AP/Gregorio Borgia

Sebavedomá, pre mnohých až arogantná Lotyška Ostapenková, sa zapína a vypína v ľubovoľných a dopredu nepredvídateľných obdobiach, no aktuálne predvádza skvelý tenis a vôbec by ma neprekvapilo, keby na parížskej antuke dokráčala poriadne ďaleko. Koniec koncov, raz už Roland Garros vyhrala.

Na januárovom Australian Open prenikla až do štvrťfinále (po štyroch rokoch sa na grandslame dostala ďalej, ako do štvrtého kola) a stúpajúcu krivku výkonnosti potvrdila aj na rímskej antuke, kde skončila až na rakete neskoršej víťazky Jeleny Rybakinovej.

Navyše, má celkom priaznivý los. Ak chytí správny rytmus a spomenie si na krasojazdu z French Open 2017, bude mimoriadne nepríjemnou hrozbou pre akúkoľvek súperku.

8. Jednoduchá a krištáľovo priezračná otázka na záver. Kto ovládne mužskú a ženskú dvojhru na Roland Garros?

OH: Buďme k sebe úprimní a nešteklime si ušká, neúčasť Rafu Nadala otvára dvere mnohým tenistom. Zvládne Alcaraz tlak verejnosti i španielskych médií? Skonsoliduje sa Novak do takej miery, že zahodí za hlavu nepodarenú jar? Čo Daniil Medvedev, ktorý znenazdajky vyzerá, že antuka mu je celkom blízka?

A nezabúdajme na ďalších favoritov. Predminuloročný finalista Stefanos Tsitsipas, severská škola Casper Ruud a Holger Rune. Tak nejasný turnaj veľkej štvorky sme tu už dlho nemali.

U žien vidím tri hlavné favoritky, rovnako ako ty, Paťo. Skúsim si teda aspoň tipnúť, že vo finále uvidíme Carlosa Alcaraza a Arynu Sabalenkovú.

PS: Prvoplánovo stačí vytasiť dve mená – Carlos Alcaraz a Iga Swiateková. V prospech mužskej i ženskej svetovej jednotky hrá nie len ich forma či pozícia v rebríčkoch ATP a WTA, ale hlavne mimoriadna náklonnosť k antuke a schopnosť uplatniť na nej všetky svoje zbrane.

Zároveň dodávam, že nebudem prekvapený, ak zvíťazia, ani zaskočený, ak turnaj ovládne niekto iný. Predpokladám, že budeme svedkami nejedného skorého vypadnutia favorita, ale aj neočakávaných štvrťfinalistov, ba dokonca i semifinalistov. Koniec koncov, v športe nikdy neviete a neraz sme videli, že možné je naozaj čokoľvek.

Viac o téme: Rafael Nadal Novak Djokovič Anna Karolína Schmiedlová Belinda Benčičová Alex Molčan Jessica Pegulová Jelena Ostapenková Alexander Zverev Daniil Medvedev Ons Jabeurová Stefanos Tsitsipas Barbora Krejčíková Casper Ruud Iga Swiateková Jelena Rybakinová Coco Gauffová Carlos Alcaraz Holger Rune Viktória Hrunčáková Roland Garros 2023
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg, Patrik Seman
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy