MS V HOKEJI 2023 Hlasy Slovákov po výhre: Zvládli sme to, ale ešte to bude veľmi napínavé!

Slovenskí hokejisti oslavujú gólSlovenskí hokejisti oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Roman Koksarov

RIGA - Slovenskí hokejisti zvládli svoju úlohu v siedmom zápase B-skupiny MS a nad Nórskom vyhrali za tri body 4:1.

Dotiahli sa tak na Lotyšsko, no na prienik do štvrťfinále potrebovali, aby domáci výber nebodoval v záverečnom skupinovom stretnutí proti už istému víťazovi béčka Švajčiarsku (19.20 SELČ).

Slováci sa dostali na štvrté miesto tabuľky pred Lotyšov vďaka vzájomnému duelu, ktorý vyhrali tesne 2:1. Oba tímy mali pred večerným duelom na konte 11 bodov.

Tím Craiga Ramsayho v základnej skupine zdolal aj Slovinsko (1:0), prehral s Českom 2:3, Švajčiarskom 2:4 a po bode uhral s Kazachstanom (3:4 pp a sn) a Kanadou (1:2 pp a sn).

Hlasy po zápase /zdroj: RTVS/:

Mislav Rosandič, obranca SR: "Potrebovali sme všetky tri body a teraz to už nie je v našich rukách. Zvládli sme to, ale ešte to bude veľmi napínavé. Myslím si, že sme podali lepší výkon ako v predchádzajúcich dvoch dueloch. Zomkli sme sa, ale i tak sme sa v tretej tretine trochu začali báť o výsledok. Zápas Lotyšska budeme určite pozerať, možno aj tu na tribúne."

Peter Frühauf, asistent trénera SR: "Sme samozrejme radi, že sme to zvládli. Vedeli sme, že to bude o nás. Ako sa nastavíme a ako za tým pôjdeme. Mali za sebou ťažký zápas s Kanadou a preto sme chceli ísť čo najskôr do vedenia. Stalo sa to a potom sme si to postrážili. Sú to ťažké zápasy, v ktorých by mali zobrať zodpovednosť na seba lídri. To sa aj stalo a skvele ich doplnili brankár a obrana. Teraz sa pôjdeme pozrieť na večerný zápas."

Peter Cehlárik, strelec druhého gólu: "Mali za sebou ťažký zápas a využili sme to. Pri mojom góle sme vyhrali buly, s čím máme trošku problém. Potom prišla prihrávka na modrú čiaru, strela a dorážka. Dnes mám z výkonu už lepší pocit, ale stále sú tam veci, na ktorých musíme pracovať."

Libor Hudáček, útočník SR: "Myslím si, že to bol najlepší výkon na turnaji. Škorvánek nás podržal, my sme dali tri rýchle góly a dúfam, že sme sa už naučili a poučili hrať zápasy do úspešného konca. Som hrdý na tím, ako sme to zvládli. Mne to nepadá, aj také turnaje sú, zažil som to a dúfam, že to príde v správnej chvíli. Myslím si, že všetci hrali dobre."

Stanislav Škorvánek, brankár SR: "Som rád, že sme to zvládli. Musíme teraz čakať, ale nemá význam rozmýšľať, čo bude. Svoju úlohu sme splnili, skupinu máme za sebou. Ale samozrejme, že každý si chce zahrať vo štvrťfinále."

Adam Jánošík, obranca SR: "My sme išli tento zápas vyhrať, predviedli sme dobrý, skúsený výkon. Čakáme, čo bude večer, a verím, že postúpime. Chceli sme na nich ´vyletieť´, pánboh zaplať, že sme dali góly. Hokej išiel dopredu, všetky zápasy sú vyrovnané.. Ťažké chvíle po góloch súpera sú vždy. My sme navyše po inkasovaní hrali v oslabení, takže nepríjemné momenty pre nás. Ale preto sme vyhrali zaslúžene, že sme tieto kritické momenty zvládli Fakt to bol dobrý tímový výkon od každého. Preto si to štvrťfinále zaslúžime."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 23
Viac o téme: Libor Hudáček Slovensko Nórsko Peter Cehlárik Mislav Rosandic Peter Frühauf Stanislav Škorvánek MS v hokeji 2023
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy